• Odbierz prezent
Kolejny symulator od SimFabric trafił do certyfikacji Nintendo!

Truck Mechanic Simulator – kolejny tytuł z portfolio portingowo-wydawniczego SimFabric SA, notowanego na NewConnect wydawcy i producenta gier wideo z grupy PlayWay, trafił do certyfikacji Nintendo. Premiera gry na popularną japońską konsolę planowana jest w czerwcu br. Do końca II kwartału w sklepie Nintendo eShop zadebiutuje także Farm Mechanic Simulator, który do certyfikacji Nintendo trafił kilka dni wcześniej. Gry będą dostępne także w wersji na PlayStation 4 oraz Xbox One.

- Konsekwentnie realizujemy przyjętą strategię posiadania do końca roku w swoim portfolio dziesięciu symulatorów na konsole. Dwa z nich w wersji na Switcha zadebiutują już w czerwcu. W kolejnych miesiącach będą także dostępne w wersjach na PlayStation 4 oraz Xbox One. Chodzi o tytuły Truck Mechanic Simulator oraz Farm Mechanic Simulator. Za nami premiery dwóch innych gier z tego gatunku – Farm Expert 2019 oraz Construction Machines Simulator. Obie wersje po sukcesie w dystrybucji cyfrowej doczekały się wersji pudełkowych, wydanych przez zachodnich dystrybutorów w Europie, Australii, Afryce Południowej i Ameryce Północnej. Liczymy, że kolejne produkcje z naszego portfolio zdobędą podobne zainteresowaniem wśród graczy – informuje Julia Leszczyńska, prezes SimFabric SA.

W Truck Mechanic Simulator zadaniem gracza będzie naprawa dużych pojazdów transportowych. W tym celu wcieli się on w rolę mechanika olbrzymich wózków widłowych, nazywanych truckami. Będzie musiał zdiagnozować usterki, wymienić uszkodzone części i rozbudować swój warsztat. Licencję na ten tytuł SimFabric pozyskało od swojego głównego akcjonariusza PlayWay SA. Gra bazuje na mechanice znanego projektu Car Mechanic Simulator.

- Truck Mechanic to drugi z pięciu planowanych w tym roku symulatorów przeznaczonych do portowania na konsole nowej generacji. Ta gra będzie czwartym symulatorem z naszego portfolio konsolowego – informuje Emil Leszczyński, członek Rady Nadzorczej SimFabric SA. – Od początku naszej działalności w 2016 r. zgromadziliśmy w portfolio łącznie 10 gier na Nintendo Switch, 2 gry na PC/Steam, 3 gry na PS4 i 1 grę w wersji mobilnej. Naszą najbardziej rozpoznawalną produkcją jest autorski tytuł SimFabric – Farm Expert – dodaje.

Oprócz produkcji gier własnych i portowania na zlecenie, spółka podpisała kontrakt w ramach grantu z MEN na przygotowanie innowacyjnych rozwiązań e-learningowych dla szkół. Łączny portfel zamówień Spółki na usługi e-learningowe przekracza aktualnie 3 miliony złotych. Od lipca 2019 roku spółka prowadzi oddział w Łodzi odpowiedzialny za działania B+R, którego celem jest tworzenie innowacyjnych rozwiązań dedykowanych branży gier komputerowych.

O SimFabric:

SimFabric S.A. powstała w 2016 roku. Spółka prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w portowaniu gier (przerabianie gry z jednej platformy na inną) na konsole Nintendo Switch, PlayStation 4 i komputery stacjonarne oraz produkcjach własnych. Głównym założeniem prowadzonej działalności jest portowanie i wydawanie kilku nisko oraz średnio budżetowych i wysokomarżowych gier przez rozproszone niewielkie zespoły deweloperskie. Do tej pory spółka wydała łącznie dziewięć gier na konsole Nintendo Switch, trzy na PlayStation 4 oraz dwie na PC. Najważniejszym dotychczasowym produktem spółki jest gra Farm Expert 2018, która w wersji mobilnej sprzedała się w liczbie ponad 2,5 mln kopii.  W 2016 roku firma otrzymała główną nagrodę ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej) w konkursie na najlepszą aplikację kosmiczną. Od lipca 2019 SimFabric prowadzi oddział odpowiedzialny za działania B+R, którego celem jest stworzenie innowacyjnych rozwiązań w branży gier komputerowych.

Do dużych akcjonariuszy studia należy PlayWay S.A. notowany na GPW. Od kwietnia 2020 roku SimFabric jest notowana na rynku NewConnect.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk