• Odbierz prezent
Kolejny rekordowy miesiąc Skinwallet

Skinwallet, platforma do handlu dobrami cyfrowymi w grach wideo, kontynuuje dynamiczny rozwój. W lutym zanotowała o 25 proc. więcej użytkowników niż na koniec 2019 r. Jednocześnie platforma po raz kolejny poprawiła miesięczne przychody.

Skinwallet dynamicznie zwiększa skalę działalności, liczbę aktywnych użytkowników oraz rozwija portfolio gier, w których umożliwia handel dobrami cyfrowymi. Platforma rozwija kolejne funkcjonalności, które ułatwiają graczom wymianę dóbr cyfrowych.

- Dzięki prowadzonym działaniom promocyjnym oraz dodaniu nowych systemów płatniczych docieramy do nowych użytkowników, którzy dokonują większej ilości transakcji w serwisie. W porównaniu do grudnia 2019 r., w lutymi mieliśmy już o 25 proc. więcej aktywnych użytkowników. – komentuje Kornel Szwaja, prezes Skinwallet

W lutym Skinwallet umożliwił graczom sprzedaż dóbr cyfrowych z Team Fortress 2 oraz dodał dwa nowe systemy płatnicze. Payeer to e-wallet, popularny głównie na rynkach Europy Wschodniej, który daje możliwość wypłaty środków do najpopularniejszych w tej części świata systemów płatniczych takich jak Qiwi, WebMoney czy Yandex Money. Drugi system to Airtm, czyli platforma realizująca płatności w trybie peer-to-peer dająca możliwość wypłaty środków na 200 różnych sposobów – w tym na konta bankowe, karty kredytowe oraz poprzez karty podarunkowe. Airtm jest systemem szczególnie popularnym w Ameryce Południowej ale umożliwia wypłaty na całym świecie. W marcu Skinwallet chce wdrożyć kolejne możliwości wypłaty, m.in. system płatniczy Payoneer.

- Counter-Strike pozostaje naszą najważniejszą grą, jednak mamy coraz więcej transakcji na przedmiotach z Dota 2. Poza dodaną w lutym grą Team Fortress 2, w najbliższym czasie chcemy umożliwić handel przedmiotami z H1Z1 oraz Rust. Już w tym miesiącu chcemy rozpocząć działania promocyjne na rynku rosyjskim i brazylijskim. – dodaje Kornel Szwaja.

Wydany 8 lat temu Counter-Strike: Global Offensive przeżywa nowy szczyt popularności. W lutym odnotowano nowy rekord – ponad 950 tys. jednocześnie aktywnych graczy. Łączna liczba miesięcznych unikalnych graczy oscyluje w okolicy 20 mln.

Skinwallet w styczniu pozyskał finansowanie w wysokości 3,4 mln zł na dalszy rozwój platformy – m.in. nowe lokalizacje oraz umożliwienie graczom dokonywania bezpośrednich transakcji oraz wymianę usług między nimi. Obecnie spółka jest na etapie rejestracji zmian w KRS oraz przygotowuje Dokument Informacyjny związany z wejściem na NewConnect.

O spółce

Skinwallet to platforma handlu dobrami cyfrowymi w grach wideo. Głównym rynkiem aktywności spółki jest gra Counter-Strike: Global Offensive, a od listopada 2019 r. spółka umożliwia również handel przedmiotami z gry Dota 2. W kolejnych miesiącach planowane jest uruchomienie możliwości handlu dobrami cyfrowymi z kolejnych gier. Skinwallet wykorzystując własne algorytmy doprowadza do efektywnego połączenia pomiędzy sprzedającymi i kupującymi wspomagając płynność w obrocie dobrami cyfrowymi. Głównym wyróżnieniem na tle konkurencji jest możliwość natychmiastowej (automatycznej) wyceny i sprzedaży przedmiotów za gotówkę.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk