• Odbierz prezent
Kolejny dzień spadków w Europie. Duża przecena na francuskim indeksie (CAC40). DAX oraz FTSE w dół!

Podczas dzisiejszej sesji na rynku akcji ponownie dominuje kolor czerwony. Jak widać inwestorzy w dalszym ciągu obawiają się rozprzestrzeniającej się pandemi koronawirusa. Na początku dnia główne indeksy na Starym Kontynencie próbowały co prawda odrabiać przecenę, jednak ostatecznie zamknęły się one na wyraźnej stracie. Niemiecki indeks giełdowy DAX stracił 0,93%, podczas gdy francuski CAC40 przecenił się 1,77% a londyński FTSE zamknął się 1,09% niżej.

Spadki obserwowaliśmy także na naszym polskim parkiecie, gdzie indeks dwudziestu największych spółek przecenił się 0,38%. Warto zauważyć, że na dzisiejszej sesji doszło do ustanowienia nowego lokalnego minimum, co oznacza że indeks znalazł się na najniższych poziomach od połowy maja. Potwierdza to więcej negatywny sentyment, w którym WIG20 znajduje się już od dłuższego czasu i otwiera drogę do dalszej przeceny. Sytuacji nie pomaga fakt kolejnego rekordu w liczbie odnotowanych przypadków koronawirusa w Polsce, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 16 tysiącach zakażeń w naszym kraju, co rodzi ryzyko kolejnych ograniczeń. W najbliższych, poza wirusem, inwestorzy będą się również skupiać na wynikach finansowych sektora bankowego, które powinny pokazać jak poradziły sobie one w czasie niskich stóp procentowych. Jeśli chodzi o rynek akcji w USA, spadki są ograniczone. W momencie przygotowywania tego komentarza Dow Jones traci 0,25%, z kolei S&P500 umacnia się 0,1% a Nasdaq zyskuje ponad 0,5%. W przypadku rynku amerykańskiego inwestorzy wyczekują na wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych, które odbędą się już za tydzień. Ponadto na Wall Street trwa sezon publikacji wyników kwartalnych, które również mogą decydować o nastrojach w krótkim terminie, już w najbliższy czwartek poznamy raporty gigantów technologicznych, takich jak Alfabet, Facebook czy Apple.  


Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk