• Odbierz prezent
sesja gpw

Warszawska giełda kontynuuje dziś pozytywny kierunek, który nakreśliła na ten tydzień poniedziałkowa sesja. Wzrosty na początku sesji nie są dziś jednak tak duże jak wczoraj – indeks WIG po 30 minutach zyskuje 0,17%

 

W podobnym tempie do indeksu ogólnego rośnie wartość indeksu WIG20. Indeks blue chipów zyskuje dziś 0,23%. Wzrosty poszczególnych spółek nie są co prawda spektakularne, ale akcje 15 z 20 spółek wchodzących w skład indeksu są obecnie notowane na plusie. Najwięcej zyskuje bank BZ WBK, którego akcje drożeją o 0,94%. Najmocniej tracą PGE (-1,28%) i Lotos (-1,05%).

Lepiej od tych największych radzą sobie spółki średnie – indeks mWIG40, który wczoraj nie nadążał za indeksami WIG20 i sWIG80, dziś zyskuje 0,42%. Słabiej radzą sobie z kolei małe spółki – indeks sWIG80 zyskuje tylko 0,13%.

 

W przekroju sektorowym widzimy przewagę wzrostów. Zyskuje 11 z 14 indeksów sektorowych, a najlepiej radzą sobie spółki wydobywcze – WIG-GORNIC zyskuje dziś 0,83%. Słabo wypadają za to spółki energetyczne – indeks WIG-ENERG traci 0,55%, na co duży wpływ mają spadki akcji PGE.

Biorąc pod uwagę cały parkiet (łącznie z rynkiem NewConnect) na plusie mamy obecnie 134 spółki (31%), a na minusie jest 86 (20%).


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk