• Odbierz prezent
Kolejny debiut: Detalion Games zadebiutuje na NewConnect

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie podjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia do obrotu na rynku NewConnect akcji Detalion Games. Producent gier z Grupy PlayWay prawdopodobnie jeszcze w tym roku zadebiutuje na giełdzie. Spółka czeka na wyznaczenie pierwszego dnia notowań. W procesie wejścia na giełdę spółkę wspiera INC S.A. w roli Autoryzowanego Doradcy.

- Już niedługo dołączymy do grona spółek publicznych notowanych na rynku NewConnect. Bardzo cieszymy się z bliskiego już pomyślnego zakończenia tego procesu. Liczymy, że pierwszy dzień notowań zostanie wyznaczony jeszcze w tym roku. Debiut na giełdzie to konsekwencja pozyskania inwestorów w kampanii crowdinvestingu, w której pozyskaliśmy 1,4 mln zł.– komentuje Aleksandra Cwalina, prezes Detalion Games.

Detalion Games jest coraz bliżej wydania flagowego projektu Nemezis: Mysterious Journey III. Prace nad projektem są na końcowym etapie – premiera, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zaplanowana jest na I kwartał 2021 r.

- Produkcja już jest prawie gotowa. Obecnie trwają testy, pracujemy nad doszlifowaniem szczegółów oraz wyłapaniem i wyeliminowaniem ewentualnych błędów. Wszystko wskazuje na to, że premiera odbędzie się zgodnie z planem, czyli w I kwartale 2021 r. – dodaje Aleksandra Cwalina.

Nemezis: Mysterious Journey III to gra przygodowo-logiczna mająca miejsce w unikalnym, futurystycznym świecie. Gracze wcielą się w dwójkę turystów zwiedzających piękną, egzotyczną i tajemniczą planetę Regilus. Idylliczna przygoda nie będzie jednak trwała długo, na jaw wyjdą mroczne elementy planety, z którymi przyjdzie im się zmierzyć. Nad projektem czuwa Roland Pantoła, weteran branży gier oraz współzałożyciel studia Detalion odpowiadającego za takie gry, jak Schizm czy Reah, jedne z pierwszych sukcesów polskiego gamedevu o globalnym zasięgu.

O SPÓŁCE:

Detalion Games to producent gier z Grupy PlayWay. Kluczową osobą w spółce jest Roland Pantoła, uważany za prekursora polskiej sceny gamingowej, współzałożyciel studia Detalion odpowiadającego za takie gry, jak Schizm czy Reah. Aktualnie Detalion Games pracuje nad ukończeniem gry Nemezis: Mysterious Journey III, której premiera planowana jest na I kwartał 2021 r. Równolegle spółka prowadzi działania w zakresie preprodukcji gier z gatunku symulatorów. Model biznesowy studia zakłada premierę co najmniej 2 tytułów rocznie.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk