• Odbierz prezent
cd projekt

Akcje CD Projekt kontynuują zjazd w dół. Korekta spadkowa, zapoczątkowana plotkami o opóźnieniach w pracach nad grą Cyberpunk 2077, została dziś pogłębiona przez gorsze od oczekiwań wyniki finansowe spółki.

 

Konsensus wśród analityków zakładał, że CD Projekt wygeneruje w III kwartale zysk netto na poziomie 41,9 mln zł. Ten okazał się jednak niższy i wyniósł ‘tylko’ 35,73 mln zł. To o 2,5% mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Przychody spółki wyniosły 84,9 mln złotych i były o 18,2 mln niższe niż zakładali analitycy, a także o 16 mln zł (czyli o 15,8%) niższe niż przed rokiem.

 

„Skonsolidowany zysk netto Grupy za trzy kwartały 2017 roku wyniósł 154 380 tys. zł, co odpowiada 90% wyników za analogiczny okres roku ubiegłego, w którym miała miejsce udana premiera dodatku Krew i Wino. Wyniki samego trzeciego kwartału bieżącego roku wyniosły 35 751 tys. zł, tj. 98% wyniku za analogiczny okres roku ubiegłego, w którym Spółka wprowadziła na rynek Wiedźmina 3 w edycji Gry Roku. W trzecim kwartale bieżącego roku całkowity zysk przed opodatkowaniem ze sprzedaży Wiedźmina 3 i dodatków przekroczył już 1 mld złotych” – czytamy w raporcie spółki.

 

Doniesienia związane z grą Cyberpunkt 2077 sprawiły, że cena akcji CD Projektu spadała w ostatnim czasie z 128,00 zł do 98,00 zł (ponad 23%). Ostatnie dni przyniosły nieco uspokojenia i cena akcji rosła, a wczoraj zamknęła się na poziomie 112,45 PLN. Dziś, w reakcji na publikację wyników, rynek otworzył się luką na poziomie 99,00 zł i zniżkował nawet do poziomu 96,00 zł (prawie 15% względem wczorajszego zamknięcia. W kolejnych minutach sesji obserwujemy jednak odbicie w górę.

 

CD Projekt

cd projekt


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk