• Sklep
  • Odbierz prezent
knf iron eagle

Na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego trafił nowy podmiot. Jest nim krakowski call center, który może okazać się kolejnym ‘boiler roomem’.

 

W związku z postępowanie o czyn z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności maklerskiej bez zezwolenia KNF) na listę ostrzeżeń publicznych KNF trafiła krakowska spółka Iron Eagle.

Z wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym, możemy dowiedzieć się, że według klasyfikacji PKD, spółka zajmuje się działalnością call center. Wygląda więc na to, że mamy do czynienia z podobną sytuacją jak w przypadku spółki Eubi Investments. Warszawski call center został wpisany na listę ostrzeżeń publicznych w lipcu ubiegłego roku, a wpis również dotyczył  art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. W tamtym przypadku postępowanie zostało zainicjowane Przez Urząd KNF, natomiast teraz Przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot.

 

To kolejny podmiot, który trafił na listę ostrzeżeń publicznych KN w tym tygodniu. Poprzednie wpisy dotyczyły dwóch giełd kryptowalut: BitBay i Abucoins.

Pełna lista ostrzeżeń KNF jest dostępna TUTAJ

Dzięki nowej aplikacji - KNF Alert - możesz być na bieżąco informowany o ostrzeżeniach publicznych KNF. Aplikacja jest dostepna do pobrania w Google Play.

 


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk