• Odbierz prezent
Kolejne wpisy na 'czarną listę' KNF

Na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego trafiły dwa nowe podmioty. W obu przy0adkach zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożył do prokuratury Urząd KNF.

 

Nowe wpisy na ‘czarną listę' KNF dotyczą:

  • Master Class Investments sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie
  • Tomasz I. (osoba fizyczna nieuwidoczniona w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej)

W przypadku Master Class Investments zawiadomienie do prokuratury zostało złożone w związku z z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 5 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności maklerskiej bez zezwolenia KNF) oraz z art. 178 w zw. z art. 79 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (wykonywanie działalności bez wpisu do rejestru agentów firm inwestycyjnych.

Pan Tomasz I. trafił na listę ostrzeżeń publicznych w związku z zawiadomieniem z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 4 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. Dotyczy więc zarządzaniu portfelami, w skład których wchodzi jeden lub większa liczba instrumentów finansowych.

 

Pełna lista ostrzeżeń KNF jest dostępna TUTAJ

Dzięki nowej aplikacji - KNF Alert - możesz być na bieżąco informowany o ostrzeżeniach publicznych KNF. Aplikacja jest dostępna do pobrania w Google Play.

 


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk