• Odbierz prezent
Kolejne restrykcje w USA. Tesla ponad 8 proc. w górę!
Z artykułu dowiesz się:

- o raportach finansowych spółek

- dlaczego akcje Tesli rosną 

Wczorajsza sesja przyniosła lekką korektę za Oceanem. Jednak o przewadze podaży nie można mówić w przypadku Tesli, która zyskała przeszło 8% w wyniku zapowiedzi o włączeniu spółki do indeksu S&P 500 już 21 grudnia 2020 roku. Tesla znajdzie się w gronie największych spółek indeksu. Ostatnie wzrosty były napędzane pozytywnymi doniesieniami w sprawie potencjalnych szczepionek na Covid-19, jednak pandemia nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. W poszczególnych stanach USA wprowadzane są restrykcje społeczno-gospodarcze w związku z rosnącą liczbą zachorowań (ostatni odczyt to 166 tys. w skali całego kraju), dla przykładu Michigan wprowadza 3 tygodniowe ograniczenia m.in. w zakresie działania lokali gastronomicznych. Z pozostałych tematów sezon wynikowy wciąż trwa, a dzisiaj poznamy wyniki Nvidii i Lowe’s.

Delikatna korekta zagościła również na krajowym rynku, choć przed spadkami wybronił się indeks sWIG80. Najmocniej tracącym blue chipem było Allegro, które przeceniło się już 6 sesję z rzędu, a wczorajszy kurs zamknięcia znajduje się poniżej kursu zamknięcia z dnia debiutu. W indeksie WIG20 dominowały walory JSW – spółka zyskała przeszło 14%, motorem wzrostów była informacja o udzieleniu spółce finansowania przez PFR w ramach tarczy finansowej (pożyczka płynnościowa wyniesie 1 mld zł), choć solidne nawet 10%-owe wzrosty rozpoczęły się już na godzinę przed publikacją informacji o wsparciu. Po wczorajszej sesji na rynek napłynęły raporty poniższych spółek za III kw. 2020 roku:

1) Zysk netto PGE wyniósł 273 mln zł wobec 471 mln zł w poprzednim roku

2) Comarch osiągnął 32,5 mln zł zysku netto, czyli o 23,6% mniej niż w ubiegłym roku, choć konsensus zakładał jedynie 29,5 mln zł.

3) 11 bit studios wypracował 7,1 mln zł zysku netto, niemal 7-krotnie więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Analitycy średnio spodziewali się wyniku w wysokości 6,7 mln zł.

4) Wielton ma 11,2 mln zł zysku netto wobec konsensusu 2,7 mln zł, r/r wynik jest gorszy o 11,3%.

5) Wynik netto Archicomu wyniósł 21,9 mln zł, wobec konsensusu 16 mln zł, w ujęciu r/r zysk wzrósł o 8,4%.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk