• Odbierz prezent
peako boś kryptowaluty

Kolejne banki rezygnują ze współpracy z podmiotami związanymi z rynkiem kryptowalut. Po głośnej sprawie związanej z wypowiedzeniem klientowi umowy prowadzenia rachunku przez bank BZ WBK, podobne kroki podejmują Pekao i BOŚ.

 

BOŚ nie będzie otwierał rachunków giełdom kryptowalut

Bank Ochrony Środowiska, w komunikacie poświęconym ryzykom związanym z inwestycją w kryptowaluty, poinformował, że od 2018 roku nie będzie otwierał rachunków podmiotom związanym z obrotem wirtualnymi walutami:

„(…) informujemy, iż uwzględniając ryzyka związane z obrotem kryptowalutą, Bank – w trosce o bezpieczeństwo klientów i bezpieczeństwo obrotu – od dnia 1 stycznia 2018r. nie otwiera rachunków bankowych dla podmiotów prowadzących działalność umożliwiająca obrót kryptowalutami.” – czytamy w komunikacie banku.

 

Bank Pekao zamyka konto serwisu poświęconego kryptowalutom

Poprzez swój fanpage w serwisie facebook, serwis  easycoin.pl poinformował, że Bank Pekao wypowiedział mu umowę o prowadzenie rachunków i do dnia 31 stycznia 2018 roku serwis musi zaprzestać przyjmowania płatności i oferowania usług w ramach tego banku. W uzasadnieniu wypowiedzenia umowy Bank Pekao powołał się na obowiązki wynikające z ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

„Działalność w zakresie obrotu walutami wirtualnymi uniemożliwia skuteczne monitorowanie aktywności klienta i ustalenie źródła pochodzenia środków na rachunkach, a tym samym wykonania ciążących na Banku obowiązków wynikających z artykułu 8b ustawy z 16.11.2000 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (z późniejszymi zmianami). Zgodnie z aktualną polityką Bank nie utrzymuje relacji z podmiotami prowadzącymi działalność w zakresie obrotu walutami wirtualnymi.” – czytamy w liście od Banku Pekao, opublikowanym przez easycoin.pl.

 


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk