• Odbierz prezent
Kolejne negatywne rekomendacje dla CD Projekt doprowadzają do ogromnych spadków notowań akcji. To nie jest dobry czas dla gamingowego giganta

Na zamknięciu tygodnia pojawiły się niewielkie spadki na krajowym rynku w segmencie największych spółek. Największy negatywny wpływ miały akcje CDPROJEKT z ponad 5% spadkiem, później ALLEGRO z 2% zniżką. W przypadku CDPROJEKT słabsze nastroje zaczynają umacniać kolejne rewidowane w dół rekomendacje dla akcji spółki.

Dla FW20 na wykresie dziennym kurs odbija od górnego ograniczenia blisko trzymiesięcznego kanału bocznego

Ostatnia próba górnego wybicia nie powiodła się co teraz może rodzić obawy o zejście do jego podstawy, czyli poniżej 1900 pkt. Obecność trendu horyzontalnego w pełni oddają niskie wartości wskaźnika ADX.

Na diagramie 60-min jest widoczna nieudana próba sforsowania ostatnich szczytów

Po wzrostowym otwarciu piątkowej sesji kurs w kolejnych godzinach w niewielkim tempie poddawał się zniżce. Na wskaźnikach MACD i RSI pojawiły się negatywne dywergencje potwierdzające osłabienie wykazywanego wcześniej wzrostowego impetu. Na giełdach zagranicznych piątkowe notowania przyniosły zwyżki na głównych rynkach rozwiniętych windując część indeksów na nowe historyczne maksima. Poranne notowania kontraktów terminowych na główne indeksy nie wykazują większych zmian implikując neutralny początek sesji dla FW20.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk