• Odbierz prezent
Kolejne firmy opuszczają Stowarzyszenie Libra - projekt sieci płatniczej Facebooka traci impet?

Kolejne firmy, które początkowo zaangażowały się w rozwój ambitnego projektu Facebooka, jakim jest sieć płatnicza Libra, wycofują się ze stowarzyszenia. Z początkowych 28 członków pozostało już tylko 21, mimo że Facebook zakładał, że Stowarzyszenie Libra będzie systematycznie zwiększać liczbę należących do niego korporacji, osiągając docelową liczbę stu członków.

 

 

Pierwszym członkiem Stowarzyszenia Libra, który wycofał się z projektu był PayPal, który poinformował o swojej decyzji na początku października. W zeszły piątek (11 października) decyzję o rezygnacji ze współtworzenia sieci Libra podjęły Visa, MasterCard oraz operator płatności internetowych Stripe. Korporacje, których działalność jest bezpośrednio związana z usługami płatniczymi zrezygnowały z udziału w projekcie ze względów regulacyjnych i potencjalnych problemów wizerunkowych.

W poniedziałek z członkostwa w Stowarzyszeniu Libra zrezygnowały Mercado Libre (operator usługi płatniczej Mercado Pago) eBay oraz Booking Holdings (właściciel takich portali jak m.in. booking.com, Kayak i OpenTable).

Firmy takie jak Mercy Corps, Anchorage, Kiva, Andreessen Horowitz oraz Iliad zapewniły, że nie planują rezygnacji ze współtworzenia Projektu Libra.

 

W poniedziałek w szwajcarskiej Genewie odbyło się pierwsze spotkanie członków Stowarzyszenia Libra, podczas którego powołano radę nadzorczą składającą się z członków pięciu firm, a także omówiono zasady głosowania i podejmowania decyzji.

 

Po lipcowym przesłuchaniu Davida Marcusa, odpowiadającego za rozwój Projektu Libra, w środę 23 października sam założyciel Facebooka Mark Zuckerberg będzie przesłuchiwany w Kongresie Stanów Zjednoczonych w sprawie Libry.

Czytaj także: G7 i Libra - najpotężniejsze kraje świata obawiają się sieci płatniczej Facebooka

Projekt globalnej sieci płatniczej tworzonej przez Facebooka jest nie tylko jednym z najgorętszych tematów branży technologiczno-finansowej w ostatnich miesiącach, ale również wyjątkowo mocnym bodźcem mobilizującym poszczególne kraje we wspólnej walce, mającej na celu maksymalne ograniczenie dostępn.. Czytaj
G7 i Libra - najpotężniejsze kraje świata obawiają się sieci płatniczej Facebooka

 

Notowania: FACEBOOK

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/FB/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk