• Odbierz prezent
Kolejne firmy na liście ostrzeżeń KNF

30 września poinformowano, że na listę ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego trafiły kolejne dwie firmy.

 

Na listę ostrzeżeń KNF trafiły dwie firmy. Jedną z nich jest spółka ePłatności, a drugą firma RPDP Robert Paszkowski. W sprawie obu firm zostało zgłoszone zawiadomienie z art. 150 ust. 1 ustawy o usługach płatniczych.

Firma ePłatności sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Andrychowie była wpisana do rejestru usług płatniczych w okresie od 11 kwietnia 2018 r. do 10 lipca 2019 r. Urząd KNF skierował zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do Prokuratury Rejonowej w Wadowicach.

Firma RPDP Robert Paszkowski z siedzibą w Warszawie to działalność gospodarcza prowadzona za pośrednictwem serwisu internetowego rushpay.pl. Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że skierowała zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota dotyczące działalności firmy jako biura usług płatniczych. Była ona wpisana do rejestru biur usług płatniczych od 26 maja 2017 r. do 5 sierpnia 2019 r.

Lista ostrzeżeń publicznych KNF jest zbiorem podmiotów, w sprawie których Komisja złożyła zawiadomienie o  podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest informowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

Czytaj także: KNF i UOKiK ostrzegają przed inwestycjami w nieruchomości na wynajem krótkoterminowy

Komisja Nadzoru Finansowego, wraz z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydały ostrzeżenie przed inwestycjami alternatywnymi w nieruchomości przeznaczone na wynajem krótkoterminowy. Inwestowanie w tzw. „condohotele”, czy „aparthotele” wiąże się z dużym ryzykiem i znajduje się poza rynkiem regu.. Czytaj
KNF i UOKiK ostrzegają przed inwestycjami w nieruchomości na wynajem krótkoterminowy


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk