• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
Kolejne dobre dane umacniają funta
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wypadły dzisiejsze odczyty z gospodarki Wielkiej Brytanii
- Jak na dane zareagował rynek walutowy

Funt od wczoraj bardzo mocno zyskuje w stosunku do innych walut. Wszystko to za sprawą silnych dobrych informacji z Wielkiej Brytanii - sondaże wskazują na oddalające się widmo Brexitu, a to właśnie perspektywa wyjścia Wielkiej Brytanii ze struktur Unii Europejskiej dość mocno ciążyła w ostatnim czasie na funcie. Pomagają również dobre dane z gospodarki, po słabych odczytach dotyczących inflacji opublikowano wczoraj pozytywne dane z rynku pracy. Dzisiejsze odczyty dotyczące sprzedaży detalicznej również okazały się pozytywne dla brytyjskiej gospodarki i dla funta.

 

Sprzedaż detaliczna w kwietniu wzrosła w ujęciu rocznym o 4,3% choć prognozy zakładały wzrost jedynie o 2,5%. W ujęciu miesięcznym wzrost wyniósł 1,3% (prognoza 0,5%).

Bazowa sprzedaż detaliczna (nie uwzględniająca sprzedaży samochodów, paliw i materiałów budowlanych) wzrosła o 4,2% w ujęciu rocznym (prognoza 1,9%) i 1,5% w ujęciu miesięcznym (prognoza 0,6%).

 

Pozytywne dane przyczyniły się do dalszego umocnienia funta. W przypadku pary GBPUSD pozwoliło to na powrót kursu powyżej poziomu sprzed publikacji protokołu z posiedzenia FOMC. W przypadku pary GBPJPY kurs dotarł do silnej strefy oporu wynikającej z wcześniejszych reakcji rynku oraz spadkowej formacji harmonicznej.

 

GBPUSD - M5

FXMAG forex kolejne dobre dane umacniają funta 1


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk