• Odbierz prezent
Kolejne dane negatywne dla dolara

Po słabych danych o sprzedaży detalicznej w USA, dane o produkcji przemysłowej są kolejnymi, które osłabiły dolara. Tym razem reakcja rynku była nieco mniejsza, ze względu na trochę mniejszą istotność odczytu.

 

Produkcja przemysłowa spadła w sierpniu o 0,9% w stosunku do lipca, choć oczekiwano wzrostu o 0,1%. To najgorszy wynik od marca ubiegłego roku. Negatywną wymowę tych danych nieco łagodzi rewizja danych za lipiec – z +0,2% do +0,4%. W przypadku przetwórstwa przemysłowego odnotowano spadek o 0,3% przy prognozie wzrostu o 0,3% m/m.

W ujęciu rok do roku produkcja przmysłowa rośnie o 1,5%, czyli wolniej niż miesiąc temu (2,4%) i najwolniej od marca bieżącego roku. W przypadku przetwórstwa przemysłowego dynamika roczna spadła z 1,4% do 1,5%.

 

Produkcja przemysłowa (r/r)

produkcja przemysłowa

 

Po publikacji danych obserwowaliśmy nieznaczne osłabienie euro. Kurs EUR/USD wzrósł w reakcji na dane o ponad 10 pipsów. Dziś na notowania dolara może jeszcze wpłynąć publikacja indeksu nastrojów konsumentów, opracowanego przez Uniwersytet Michigan.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk