• Odbierz prezent
Kolejne all time high na indeksie NASDAQ już dzisiaj?

Z rynkiem się nie dyskutuje. Jeżeli chce rosnąć to należy albo się przyłączyć albo pozostać z boku. Granie pod prąd prędzej czy później skończy się źle.

Szukanie szczytu

Większość inwestorów uwielbia poszukiwać momentów zwrotnych. Jest to zrozumiałe, ponieważ jeżeli im się uda to czują ogromną satysfakcję, a dodatkowo tak zajęta pozycja ma gigantyczny potencjał zyskownego ruchu. Jednak czy aby na pewno o to chodzi, aby nam się „udawało”? W tradingu czy inwestycjach powinniśmy się kierować rachunkiem prawdopodobieństwa. Jeżeli jakaś struktura rynkowa daje nam przewagę w długiej perspektywie, to warto z niej korzystać. Jednak pojawia się problem, kiedy zaczynamy się kurczowo trzymać poszczególnych pozycji i utożsamiać z nią emocjonalnie.

RGR na NASDAQ

Jakiś czas temu przyglądaliśmy się indeksowi NASDAQ, na którym formowała się struktura mogąca okazać się głową z ramionami. Co więcej, doszło nawet to wybicia linii szyi. Jednak co się stało później? Popyt bardzo szybko zareagował i wyciągnął indeks w górę.

 NASDAQ

Wykres indeksu NASDAQ (1 miesiąc)

Należy pamiętać, że zanegowanie sygnału jest automatycznie sygnałem przeciwnym. W efekcie bardzo realne jest wyznaczenie nowych historycznych szczytów na indeksie NASDAQ i to już w najbliższym czasie. Oznacza to, że w momencie ponownego powrotu powyżej linii szyi powinniśmy się ewakuować z rynku, jeśli zajmowaliśmy pozycje pod rozegranie potencjalnej formacji głowy z ramionami. O tym jak ważna jest elastyczność podczas inwestowania oraz w jaki sposób powinniśmy słuchać rynku, mówimy sobie co tydzień podczas wtorkowych webinarów o godzinie 20:00. Bardzo pomocne może się również okazać obserwowanie sentymentu rynkowego, dzięki któremu widzimy po której stronie jest więcej "ulicy".

Notowania: NASDAQ

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/US100/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk