• Odbierz prezent
Kolejna zwyżkowa sesja na warszawskiej giełdzie - analiza FW20

Środowa sesja jest trzecią w rzędzie z dodatnią stopą zwrotu na krajowym rynku. Nadal sprzyjają temu ogólnie lepsze nastroje utrzymujące się na głównych parkietach zachodnioeuropejskich. W indeksie WIG20 największy wkład do wczorajszej zwyżki miał sektor paliowy oraz banki. Gdyby nie mocna zniżka akcji CDPROJEKT wzrost indeksu byłby wyraźnie silniejszy.

Na wykresie dziennym FW20 kurs instrumentu jest przy górnym ograniczeniu budowanego od stycznia trendu bocznego,

maksimum wczorajszej sesji było tylko 3 pkt. poniżej lutowego szczytu. Lekkie zawahanie sygnalizują niższe obroty. Na MACD jest aktywny sygnał kupna, RSI wybił się górą z analogicznej do wykresu cenowego konsolidacji. Przy niskich wartościach jest wciąż ADX potwierdzając po prostu obecność trendu bocznego.

Na wykresie 60-min lekki niepokój zdradza fakt,

że po pierwszej wzrostowej godzinie notowań rynku kasowego impet wzrostowy szybko przygasł. Na RSI pojawiły się negatywne dywergencje, natomiast MACD obsunął się poniżej linii sygnalnej. Pierwszym wsparciem, w przypadku potwierdzenia faktycznie słabszych nastrojów, powinien był pokonany w wtorek ubiegłotygodniowy szczyt 1989 pkt.

Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy implikuje neutralny lub lekko wzrostowy początek sesji dla FW20

Przegłosowany wczoraj w Izbie Reprezentantów potężny pakiet stymulacyjny dla USA sprzyjał zdobyciu przez indeks Dow Jones nowego historycznego szczytu. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na kończące się posiedzenie ECB oraz cotygodniowy raport o nowych zasiłkach dla bezrobotnych w USA.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk