• Odbierz prezent
  • Odbierz prezent
sesja gpw

Warszawska giełda na razie dobrze sobie radzi w tym tygodniu, powoli odrabiając wcześniejsze spadki. Druga sesja z rzędu została zakończona na plusie. Indeks WIG spędził dzień w ruchu bocznym, ale ostatecznie zamknął się 0,43% powyżej wczorajszego  poziomu.

 

WIG

wig 

 

WIG20 zyskał dziś 0,40%. Na plusie sesję zakończyło większość blue chipów, ale zdecydowanie najlepiej radziła sobie Jastrzębska Spółka Węglowa, której akcje drożały o 5,44%. Mocno zyskiwały także LPP (+3,54%) i Eurocash (+3,07%). Słabo zaprezentowały się za to spółki energetyczne – w spadkach przodowały dwie z nich – Tauron (-3,70%) i PGE (-2,99%).

Bardzo dobrze wypadły dziś średnie spółki. Indeks mWIG40 zyskał 0,56%, do czego mocno przysłużył się jeden z największych wygranych wtorkowej sesji – spółka KRUK. Akcje spółki windykacyjnej rosły o 6,49% po tym jak ta ogłosiła wypłatę rekordowej dywidendy. Słabiej od dużych i średnich spółek spisały się te mniejsze – indeks sWIG80 zyskał 0,23%.

 

Tylko 3 z 14 indeksów sektorowych zakończyły dzisiejszą sesję na minusie. Najsłabiej wypadł wspomniany już sektor energetyczny – indeks WIG-ENERG stracił 2,21%. Świetnie radziły sobie za to spółki wydobywcze i odzieżowe – WIG-GORNIC zyskał 3,12%, a WIG-ODZIEZ 2,25%.

W przekroju całego parkietu (łącznie z rynkiem NewConnect) zyskiwało 168 spółek (39%), a 124 (29%) zaliczyły spadki.


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk