• Odbierz prezent
Kolejna szarża byków na spółce JSW. Czy tym razem uda się dotrzeć do celu?

Podczas dzisiejszej sesji obserwujemy bardzo aktywną postawę kupujących na akcjach Jastrzębskiej Spółki Węglowej. W efekcie ataku popytowego, kurs akcji JSW zyskuje na wartości ponad 10%, osiągając obecnie poziom 26,77 zł.

Sytuacja na spółce JSW

Jakiś czas temu przyglądaliśmy się sytuacji technicznej na wykresie JSW. Doszliśmy wtedy do wniosku, że zasięg wzrostów wynikający z formacji odwróconej głowy z ramionami powinien doprowadzić kurs akcji do poziomu 35 zł. Jak to zwykle bywa, po drodze należy wysadzić „pasażerów na gapę”, dlatego aprecjacja nie odbywa się systematycznym ruchem wzrostowym, a raczej w stylu kolejki górskiej. W efekcie po drodze prawdopodobnie wielu inwestorów straci wiarę, albo wyleci na zbyt ciasno ustawionym stop lossie.

Czy scenariusz wzrostowy jest nadal aktualny?

Spoglądając na wykres, dostrzeżemy kolejny argument mogący przemawiać na stronę rynkowych byków. Chodzi o formację chorągiewki, z której wyjście góra wygenerowałoby kolejny sygnał pro-wzrostowy, a to z kolei powinno doprowadzić do wyznaczonego wcześniej targetu. Z kolei ewentualne załamanie formacji, powinno zapalić kupującym czerwoną lampkę ostrzegawczą.

 Wykres: Kurs akcji JSW (3 miesiące)

Wykres: Kurs akcji JSW (3 miesiące)


Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk