• Sklep
  • Odbierz prezent
Kurs akcji Morizon S.A. nurkuje w dniu debiutu - to potężny spadek
Z artykułu dowiesz się:

- O debiucie Morizon S.A. na GPW
- o kursie akcji tej Spółki

5 lipca 2017 r. jest dniem debiutu na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., kolejnej spółki notowanej do tej pory w Alternatywnym Systemie Obrotu NewConnect. Dowiedzmy się więcej o giełdowym debiucie Morizon S.A.

 

Morizon S.A.

Morizon jest spółką, która do tej pory notowana była na rynku NewConnect. Przedmiotem działalności Spółki jest przede wszystkim prowadzenie portalu pośredniczącego w zakupie i wynajmie nieruchomości.

Przeniesienie na rynek główny warszawskiej giełdy to kolejny, ważny krok w historii Grupy Morizon. Debiut oraz emisja nowych akcji to konsekwencja długoterminowego rozwoju Grupy oraz szansa na bardziej dynamiczny wzrost. Dziękujemy za zaufanie, którym obdarzyli nas akcjonariusze i dołożymy wszelkich starań, żeby mogli uznać swoją inwestycję za udaną.– powiedział Jarosław Święcicki, prezes Morizon.

 

Debiut Morizon S.A.

Morizon jest czwartą spółką, która przechodzi w tym roku z NewConnect na GPW (historycznie to 59-ty taki transfer). Jest to również siódmy tegoroczny debiut, włączając w to spółki spoza NewConnect.

Wartość oferty publicznej Spółki to 5 042 043 zł, a wartość Spółki, z uwzględnieniem zarejestrowanych akcji i praw do akcji (PDA) serii H, to 101 098 166 zł. Free float, czyli akcje znajdujące się w wolnym obrocie, to 16,81% zarejestrowanych akcji serii A-F.  Cena w publicznej ofercie akcji serii H wyniosła 1,50 zł.

 

Sytuacja rynkowa

Kurs akcji Spółki w dniu giełdowego debiutu zanurkował głęboko. Niecały kwadrans po dziesiątej, akcje Spółki tracą 27,05%. Tuż po otwarciu sesji spadek wynosił nawet ponad 30%.

 

 Kurs akcji Morizon w dniu debiutu na GPW

 

Powodem tak mocnego spadku może być nie tyle słaba reakcja inwestorów, co cena z oferty publicznej, będąca na znacznie niższym poziomie niż dotychczasowa rynkowa wycena Morizon S.A. Obecnie obserwujemy powolne odbicie.

 

(źródło grafiki głównej: pixabay.com)


Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk