• Odbierz prezent
Kolejna spółka gamingowa na GPW? Póki co, kurs akcji Jujubee spada

Notowana na NewConnect Jujubee S.A., traci znacząco po informacji o wynikach sprzedaży swojej gry komputerowej. Czy ta młoda spółka z branży gier wideo może zadebiutować w przyszłości na Głównym Parkiecie GPW?

 

Wyniki sprzedaży

Jujubee to katowickie studio deweloperskie zajmujące się tworzeniem gier wideo. Jedną z gier autorstwa Jujubee jest gra strategiczna „Realpolitiks”, w której gracz ma możliwość pokierowania współczesnymi  państwami w światowej rozgrywce. Jak poinformowała Spółka w raporcie 17/2017. Według szacunków Spółki, sprzedaż „Realpolitiks” na komputerach osobistych przekroczyła liczbę 25.000 sztuk.

 

Plany produkcyjne i wydawnicze

Spółka poinformowała również, że planuje wydać kolejną odsłonę „Realpolitiks”. Produkcja „Realpolitiks 2” miałaby się rozpocząć jeszcze w 2017 r. Ponadto, w raporcie 18/2017 Spółka poinformowała o swoich planach wydawniczych na poszczególne platformy.

 

Debiut na głównym parkiecie?

Jak donosi PAP, Prezes Zarządu Jujubee S.A., Michał Stępień, powiedział, że Spółka rozważa przenosiny na główny parkiet w dłuższej perspektywie. Przenosiny z NewConnect na GPW miałyby odbyć się raczej w perspektywie 18 miesięcy, choć kwestia ta będzie dyskutowana.

 

Spadek kursu

Kurs akcji Jujubee S.A. spada. Przed trzynastą, kurs akcji Jujubee był 2,82% na minusie.

 

 Kurs akcji Jujubee 23-06-2017

 

Co spowodowało tak negatywną reakcję inwestorów? Być może oczekiwali oni lepszych wyników sprzedażowych. Mogą również nie być entuzjastami kontynuacji „Realpolitiks”, ze względu na przeciętne recenzje, które zebrała gra.

 

Wydawałoby się jednak, że plany debiutu na głównym parkiecie GPW powinny wywołać pozytywną reakcję inwestorów. Warto jednak zauważyć, że Spółka jest stosunkowo mała, w związku czym inwestorzy mogą mieć wątpliwości czy podoła zadaniu wejścia na główny parkiet Giełdy.

 

(źródło grafiki głównej: pixabay.com)


Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk