• Odbierz prezent
sesja gpw

Warszawska giełda rozczarował dziś w podobny sposób ja w przypadku kilku sesji z ubiegłego tygodnia – po optymistycznym otwarciu przez cały dzień obserwowaliśmy systematyczne spadki. Indeks WIG oddał wszystkie zyski wypracowane dzięki wysokiemu otwarciu i zakończył sesję 0,01% na minusie.

 

WIG

wig

 

Część zysków udało się obronić indeksowi WIG20, choć i ten pod koniec sesji notowany był przez jakiś czas na minusie. Ostateczne zamknął się o 0,10% wyżej niż w piątek. Najmocniej traciło słabe od samego rana CCC, którego akcje potaniały o 3,26%. Z drugiej strony bardzo udaną sesję zaliczył Lotos, którego akcje podrożały o 3,11%.

Do dzisiejszych spadków przyczyniły się głównie średnie i małe spółki. Indeks mWIG40 stracił 0,21%, a sWIG80 0,26%.

 

W ujęciu sektorowym najsłabiej wypadły spółki farmaceutyczne i odzieżowe – WIG-LEKI stracił 1,78% (przy sporych spadkach Mabionu i Celon Pharmy), a WIG-ODZIEZ 1,45% (głównie za sprawą CCC, a w mniejszym przez spadki LPP). Najlepiej radziły sobie za to telekomy – indeks WIG-TELKOM zyskał 1,30%.

W przekroju całego parkietu (łącznie z rynkiem NewConnect) dominował kolor czerwony: spadały akcje 180 spółek (42%), a rosły 144 (33%).


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk