• Odbierz prezent
Kolejna platforma inwestycyjna na liście ostrzeżeń KNF

Na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego trafił kolejny podmiot. Jest to platforma inwestycyjna Trade XI związana z firmą z Wysp Marshalla, która po raz kolejny pojawia się we wpisie na listę ostrzeżeń.

 

Platforma inwestycyjna Trade XI została wpisana na listę ostrzeżeń publicznych w związku z toczącym się postępowaniem w sprawie o czyn z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności maklerskiej bez zezwolenia KNF). Przewodniczący KNF przystąpił w tym przypadku do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot.

Platforma inwestycyjna Trade XI jest prowadzona przez spółkę Black Parrot Limited z siedzibą na Wyspach Marshalla. Co ciekawe, na liście ostrzeżeń publicznych znajduje się już platforma Vortex Assets, której operatorem również jest Black Parrot Limited. W obu przypadkach wpis na listę ostrzeżeń publicznych miał to samo uzasadnienie.

 

Pełna lista ostrzeżeń KNF jest dostępna TUTAJ

Dzięki aplikacji KNF Alert możesz być na bieżąco informowany o ostrzeżeniach publicznych KNF. Aplikacja jest dostepna do pobrania w Google Play.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk