• Odbierz prezent
KNF Bitelon

2 kwietnia poinformowano, że na listę ostrzeżeń publicznych KNF trafiła kolejna firma. Jest nią giełda kryptowalut Bitelon.

 

2 kwietnia 2019 r. na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) wpisany został nowy podmiot. Jest to Bitelon sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Firma prowadziła swą działalność za pośrednictwem serwisu internetowego Bitelon.com.

Poinformowano, że zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa określonego w art. 150 ust. 1 ustawy o usługach płatniczych (nieuprawniona działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Bitelon to polska internetowa giełda wymiany walut tradycyjnych i cyfrowych. Oprócz wymiany tradycyjnych walut na kryptowaluty, platforma umożliwiała również wymianę pomiędzy walutami fiducjarnymi takimi jak: PLN, EUR, GBP, USD, CHF.

To jest kolejna w ostatnim czasie giełda kryptowalut wpisana na listę ostrzeżeń publicznych KNF. Miesiąc wcześniej na tę listę trafiła giełda kryptowalut Coinbe. Warto wspomnieć, że z powodu art. 150 na listę KNF zostały wcześniej wpisane takie giełdy kryptowalut, jak BitBay, Bitmarket24.pl czy Coinroom.

 

Czytaj także: KNF wpisuje giełdę kryptowalut Coinbe na listę ostrzeżeń publicznych

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała w piątek 1 marca o wpisaniu na listę ostrzeżeń publicznych giełdy kryptowalut Coinbe. Giełda, która od pewnego czasu ma problemy z płynnością finansową i realizacją wypłat środków należących do jej klientów znalazła się na „czarnej liście” KNF jednak z inne.. Czytaj
KNF wpisuje giełdę kryptowalut Coinbe na listę ostrzeżeń publicznych

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk