• Odbierz prezent
prezes GPW
Z artykułu dowiesz się:

- O zgodzie KNF na nowego objęcie stanowiska prezesa zarządu GPW przez Marka Dietla

Pat w sprawie wyboru prezesa GPW zakończony. Po wielu miesiącach, Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na zmianę na stanowisku prezesa zarządu GPW.

„Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) we wtorek, 26 września 2017 r. jednogłośnie udzieliła zgody na dokonanie zmiany w składzie Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie SA polegającej na powołaniu w skład Zarządu Giełdy Marka Dietla i powierzeniu mu funkcji Prezesa Zarządu” - brzmi komunikat opublikowany na stronie internetowej KNF.

Marek Dietl posiada stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych. Jest adiunktem w katedrze Ekonomii Biznesu SGH. Posiada doświadczenie w radach nadzorczych spółek notowanych na rynku publicznym. Zasiadał również w organach spółek niepublicznych. Jest społecznym doradcą ekonomicznym Prezydenta RP.

 Kurs akcji GPW 26-09-2017

 

Na akcjach GPW widać dziś dużą nerwowość, co może mieć związek m.in. z decyzją KNF.

 

źródło grafiki głównej: pixabay.com


Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk