• Odbierz prezent
KNF zatwierdziła prospekt emisyjny TSG - wkrótce na GPW zadebiutuje kolejna spółka gamingowa

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny spółki Ten Square Games. Tym samym wkrótce na warszawskim parkiecie pojawi się kolejna spółka gamingowa, która będzie próbowała nawiązać do sukcesów CD Projekt.

 

Spółka Ten Square Games planuje zadebiutować w maju na głównym parkiecie GPW.Cena maksymalna akcji w ofercie publicznej to 48,00 zł. Termin zapisów dla inwestorów indywidualnych w ramach IPO to 12-18 kwietnia. Z kolei inwestorzy indywidualni będą mogli zapisywać się na akcje w dniach 20-24 kwietnia. W ramach IPO spółka ma wyemitować do 2043750 akcji, stanowiących 28,1 kapitału zakładowego, oraz taki sam odsetek liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu.

 

Ten Square Games to jeden z największych w Polsce producentów i wydawców gier mobilnych oraz przeglądarkowych. Gry produkowane przez TSG opierają się na modelu free to play, połączonym z mikropłatnościami. Wśród nich najbardziej znane to „Fishing Clash”, „Let’s Fish” („Na ryby”), „Wild Hunt”, czy „Let’s Farm”. Są to produkcje z gatunku gier symulacyjnych.

 

„Wejście na giełdę to dla nas m.in. możliwość uzyskania rynkowej wyceny Ten Square Games. Wiele przykładów, również z sektora gier, udowadnia, że warszawska giełda to miejsce, gdzie dobre, rosnące spółki, są w stanie skutecznie budować wartość dla swoich akcjonariuszy. Dodatkowo, w naszej branży kluczowym czynnikiem determinującym sukces jest jakość oraz stabilność zespołu. Upublicznienie daje nam możliwość jeszcze silniejszego związania ze spółką kluczowych pracowników, którzy są lub mogą zostać jej akcjonariuszami.” – powiedział Maciej Popowicz, prezes Ten Square Games.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk