• Odbierz prezent
KNF lista ostrzeżeń publicznych

30 czerwca KNF poinformowała o nowej firmie na swej liście ostrzeżeń publicznych. Jakie są zarzuty względem spółki?

 

30 czerwca we wtorek Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że na listę ostrzeżeń publicznych został wpisany nowy podmiot. Jest nim Marshal Lion Consulting Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.  W swym komunikacie KNF dodała, że przystąpiła do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot. Postępowanie w sprawie wykonywania czynności bankowych, w szczególności przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem bez zezwolenia KNF (art. 171 ust. 1 i 3 ustawy Prawo bankowe) prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Spółka Marshal Lion Consulting Sp. z o.o. została założona w 2015 r. Przedmiotem działalności jest doradztwo podatkowe oraz inne usługi na rzecz firm. Spółka świadczy m. in. usługi pośrednictwa kredytowego.

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń publicznych jest zbiorem podmiotów, w sprawie których Komisja złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń jest informowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z podmiotami umieszczonymi na tej liście.

Czytaj także: KNF ostrzega przed kryptowalutowym brokerem DowMarkets

Komisja Nadzoru Finansowego w środę 24 czerwca wpisała na listę ostrzeżeń publicznych dwa nowe podmioty, wśród których znajduje się broker oferujący handel kontraktami m.in. na kryptowaluty oraz firma Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Marlena Krześniak z siedzibą w Zielonej Górze.   Spółka Promethus Lt.. Czytaj
KNF ostrzega przed kryptowalutowym brokerem DowMarkets


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk