• Odbierz prezent
KNF wpisuje na listę ostrzeżeń publicznych Rootpay za świadczenie usług płatniczych bez licencji

Komisja Nadzoru Finansowego we wtorek 5 listopada poinformowała o wpisaniu na listę ostrzeżeń publicznych spółki Rootpay z siedzibą w Warszawie i o poinformowaniu Stołecznej Prokuratury Rejonowej o możliwości popełnienie przestępstwa. Wg regulatora finansowego, Rootpay prowadzi nieuprawnioną działalność w zakresie usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego.

 

Spółka Rootpay została wpisana na listę ostrzeżeń publicznych z powodu naruszenia art. 150 ust. 1 ustawy o usługach płatniczych:

Kto, nie będąc uprawnionym, prowadzi działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego, podlega grzywnie do 5.000.000 zł albo karze pozbawienia wolności do lat 2, albo obu tym karom łącznie.

 

Warszawska spółka Rootpay świadczy usługi płatnicze skierowane głównie do klientów biznesowych. W jej ofercie znajdują się m.in. usługi SMS Premium, płatności kartami pre-paid (PaySafeCard), płatności mobilne Blik, czy kampanie reklamowe za pośrednictwem wiadomości SMS.

Spółka najprawdopodobniej znalazła się na liście ostrzeżeń z powodu braku licencji Krajowej Instytucji Płatniczej, a także Małej Instytucji Płatniczej.

 

 

11 października na listę ostrzeżeń publicznych za identyczne naruszenie ustawy o usługach płatniczych trafiła spółka Nevonet, będąca operatorem giełdy kryptowalut NevBit.

Czytaj także: Operator giełdy kryptowalut na liście ostrzeżeń KNF

Komisja Nadzoru Finansowego w piątek 11 października wpisała na listę ostrzeżeń publicznych dwa nowe podmioty. Są to spółki Nevonet z siedzibą w Gdyni oraz w Londynie, prowadzące działalność w zakresie transakcji z wykorzystaniem kryptowalut.   Spółki Nevonet z o.o. oraz Nevonet Ltd zostały wpisa.. Czytaj
Operator giełdy kryptowalut na liście ostrzeżeń KNF

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk