• Odbierz prezent
KNF wpisuje giełdę kryptowalut Coinbe na listę ostrzeżeń publicznych

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała w piątek 1 marca o wpisaniu na listę ostrzeżeń publicznych giełdy kryptowalut Coinbe. Giełda, która od pewnego czasu ma problemy z płynnością finansową i realizacją wypłat środków należących do jej klientów znalazła się na „czarnej liście” KNF jednak z innego powodu.

 

Spółka Beatcoin.pl (operator platformy handlowej Coinbe) została wpisana na listę ostrzeżeń publicznych z powodu naruszenia art. 150 ust. 1 ustawy o usługach płatniczych: „Kto, nie będąc uprawnionym, prowadzi działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego, podlega grzywnie do 5.000.000 zł albo karze pozbawienia wolności do lat 2, albo obu tym karom łącznie.”

Powód wpisania na listę i złożenia zawiadomienia do Prokuratury przez KNF jest dokładnie taki sam jak w przypadku pozostałych giełd kryptowalut, takich jak m.in. BitBay, Coinroom, czy BitMarket24.

Poza operatorem giełdy Coinbe, którym jest spółka z o.o. Beatcoin.pl, na liście ostrzeżeń znalazły się również Safecap Investments Poland sp. z o.o. oraz Octawian O.

Czytaj także: KNF i giełdy kryptowalut. Dlaczego przed jednymi ostrzega, a innym daje licencje?

Rządowa nagonka na polską branżę kryptowalutową i firmy świadczące usługi związane z obrotem cyfrowymi walutami wirtualnymi trwa w najlepsze - tak emocjonalne nagłówki można przeczytać w branżowych mediach po tym jak kolejna, czwarta już, giełda kryptowalut została wpisana na listę ostrzeżeń KNF i .. Czytaj
KNF i giełdy kryptowalut. Dlaczego przed jednymi ostrzega, a innym daje licencje?

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk