• Odbierz prezent
KNF usuwa DM Pekao z listy ostrzeżeń publicznych

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała dziś, że z listy ostrzeżeń publicznych usunięty został Dom Maklerski Pekao - wyodrębniona jednostka organizacyjna Banku Polska Kasa Opieki S.A.

 

DM Pekao znajdował się na ‘czarnej liście’ KNF od 2016 roku. Wpisu dokonano w związku z zawiadomieniem z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 5 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi - wyłącznie w zakresie wykonywania czynności doradztwa inwestycyjnego bez zezwolenia KNF w okresie co najmniej od stycznia 2012 r. do kwietnia 2012 r.

 

W ubiegły wtorek, 15 maja, Komisja dokonała korekty spisu dotyczącego DM Pekao w związku z tym, że „Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa w Warszawie wydał prawomocne postanowienie o utrzymaniu w mocy postanowienia Prokuratora Prokuratury Okręgowej w Warszawie o umorzeniu postępowania.” Tym samym już wtedy było wiadome, ze w niedługim czasie DM Pekao zniknie z listy ostrzeżeń publicznych. Komisja czekała tylko na pisemny wniosek spółki, gdyż nie może dokonać usunięcia z listy ostrzeżeń z własnej inicjatywy.

Umorzenie postępowania karnego to jedna z trzech możliwych przesłanek do usunięcia podmiotu z listy ostrzeżeń publicznych. Pozostałe dwie to prawomocna odmowa wszczęcia postępowania prokuratorskiego i wyrok uniewinniający.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk