• Sklep
  • Odbierz prezent
KNF "publicznie stygmatyzowany" przez obligatariuszy GetBack?

Dziś o godz. 13 pod siedzibą Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w Warszawie odbędzie się protest przedstawicieli Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack. Poszkodowani domagają się m.in. upublicznienia przez KNF raportu, na podstawie którego Komisja wpisała 13 listopada Idea Bank na listę ostrzeżeń publicznych. KNF opublikowała oświadczenie, w którym zasłania się tajemnicą urzędową i odpiera zarzuty Stowarzyszenia Poszkodowanych.

Czytaj także: Idea Bank Leszka Czarneckiego na liście ostrzeżeń KNF. Przypadek?

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) we wtorkowy wieczór (13 listopada) wpisała na listę ostrzeżeń publicznych nowy podmiot, jakim jest Idea Bank. Co ciekawe, kilka godzin wcześniej Marek Chrzanowski, dotychczasowy prezes KNF, złożył dymisję po upublicznieniu przez Leszka Czarneckiego (właściciela Ide.. Czytaj
Idea Bank Leszka Czarneckiego na liście ostrzeżeń KNF. Przypadek?

 

Wg Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack, zaniedbania KNF doprowadziły do strat ponad 9 tys. osób, które zakupiły obligacje korporacyjne spółki GetBack. Z tego względu Stowarzyszenie domaga się od Komsji natychmiastowego upublicznienia wewnętrznego raportu, na podstawie którego wpisano, zamieszany w aferę GetBack, Idea Bank.

 

KNF dość szybko odpowiedział na zarzuty Stowarzyszenia, zwracając uwagę na to, że publikacja wewnętrznego raportu nie jest możliwa ze względu na jej utajniony charakter. Urząd przyznał także, że wszystkie aktualne informacje na temat sprawy GetBack i Idea Banku są dostępne na oficjalnej stronie KNF.

Komisja podkreśliła również, że nie jest to pierwszy przypadek, w którym poszkodowani w wyniku afery GetBack żądają od Urzędu podjęcia działań niezgodnych z prawem, tym samym budując u opinii publicznej wrażenie, że KNF próbuje utrudniać dochodzenie roszczeń przez poszkodowanych. Komisja w swoim oświadczeniu nazwała działania Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack „publicznym stygmatyzowaniem Urzędu KNF”.

Czytaj także: KNF tłumaczy decyzję o Idea Banku

W związku z licznymi pytaniami kierowanymi przez media Urząd KNF informuje, że Komisja Nadzoru Finansowego oraz obsługujący ją Urząd Komisji Nadzoru Finansowego funkcjonują nieprzerwanie oraz bez zakłóceń, realizując swoje ustawowe zadania. Polski sektor bankowy jest stabilny, wiarygodny, wypłacal.. Czytaj
KNF tłumaczy decyzję o Idea Banku

 

Należący do Leszka Czarneckiego Idea Bank jest oskarżony o liczne nieprawidłowości przy oferowaniu obligacji korporacyjnych GetBack swoim klientom.

 

Były prezes KNF, Marek Ch., po wtorkowym zatrzymaniu przez CBA w wyniku śledztwa ws tzw. „afery KNF”, w czwartek został aresztowany na dwa miesiące.

Notowania: Idea Bank SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:IDA/

Dariusz Dziduch

Project Manager FXMAG, prowadzący program satyryczno-edukacyjny "O kryptowalutach". Nietuzinkowy promotor technologii blockchain oraz walut cyfrowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk