• Odbierz prezent
KNF ostrzega przed nowymi podmiotami

Na liście ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego zostały umieszczone dwa nowe podmioty. Z jakiego powodu znalazły się na słynnej liście?

 

7 listopada Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) poinformowała, że na swej liście ostrzeżeń publicznych umieściła dwa nowe podmioty.

Jednym z nich jest TNN Finance SA z siedzibą w Sosnowcu. Firma prowadzi kantor internetowy. Przedmiotem zarzutów KNF jest jednak inna działalność firmy. Spółka znalazła się na liście ostrzeżeń publicznych KNF z związku z  zawiadomieniem z art. 150 ust. 1 ustawy o usługach płatniczych (nieuprawniona działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego). Urząd KNF skierował zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Sosnowcu.

 

Drugim podmiotem, który znalazł się na czarnej liście Komisji Nadzoru Finansowego jest The Reserve Bank of Poland. Nie określono, czym firma się zajmuje, wiadomo tylko, że znalazła się na celowniku KNF w związku z używaniem słowa „bank” w nazwie, co jest zarezerwowane tylko dla banków. Tym samym firma została umieszczona na liście ostrzeżeń KNF w związku z zawiadomieniem z art. 171 ust. 2 ustawy Prawo bankowe (używanie w nazwie jednostki organizacyjnej niebędącej bankiem lub do określenia jej działalności lub reklamy wyrazów "bank" lub "kasa"). W tej sprawie Urząd KNF skierował zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście w Warszawie.

 

Pełną listę ostrzeżeń publicznych KNF możemy zobaczyć tutaj.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk