• Odbierz prezent
KNF ostrzega przed kryptowalutowym brokerem Maxitrade

We wtorek 16 lipca na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego trafił nowy podmiot, jakim jest niezarejestrowany w Polsce Maxi Services Ltd. Spółka została wpisana na „czarną listę” z powodu prowadzenia działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez zezwolenia.

 

Spółka Maxi Services Ltd. jest zarejestrowana na Belize i prowadzi platformę handlową Maxitrade, której witryna jest w całości przetłumaczona na język polski. Maxitrade oferuje kontrakty CFD na najpopularniejsze kryptowaluty, wraz z zabronionymi w Europie bonusami powitalnymi i konsultacjami z doradcami inwestycyjnymi. Broker, oprócz platformy MetaTrader 4, oferuje również własną aplikację handlową Maxitrade.

Oprócz tego, Maxitrade oferuje automatyczne systemy tradingowe, które mają przynosić bardzo wysokie stopy zwrotu.

Spółka nie jest regulowana przez któregokolwiek regulatora finansowego, chwali się natomiast certyfikatem IFMRRC, za otrzymanie którego wystarczy zapłacić, stąd też jego rzetelność jest zerowa i bazuje na niewiedzy klientów.

 

W sieci można znaleźć wiele niepochlebnych opinii na temat platformy Maxitrade - poszkodowani klienci skarżyli się m.in. na nieautoryzowane transakcje na ich kontach, które doprowadziły do utraty depozytu.

Stanowczo odradzamy otwierania konta u brokera Maxitrade. Jeżeli jesteś osobą poszkodowaną, napisz do nas na support@fxmag.pl

 

KNF wpisał spółkę na listę ostrzeżeń z powodu naruszenia art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi: Kto bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia zawartego w odrębnych przepisach albo nie będąc do tego uprawnionym w inny sposób określony w ustawie, prowadzi działalność w zakresie obrotu instrumentami finansowymi, podlega grzywnie do 5 000 000 PLN.

W zeszłym roku Maxitrade znalazł się również na liście ostrzeżeń australijskiego regulatora ASIC.

Czytaj także: KNF przestanie odpisywać na listy inwestorów indywidualnych i odsyła do Rzecznika Finansowego

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała enigmatycznie brzmiący komunikat „w sprawie zmiany sposobu obsługi otrzymywanych od nieprofesjonalnych uczestników rynku finansowego informacji o nieprawidłowościach w funkcjonowaniu podmiotów nadzorowanych”. O co w nim chodzi i co konkretnie z niego wynika d.. Czytaj
KNF przestanie odpisywać na listy inwestorów indywidualnych i odsyła do Rzecznika Finansowego

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk