• Odbierz prezent
KNF ostrzega przed kryptowalutowym brokerem DowMarkets

Komisja Nadzoru Finansowego w środę 24 czerwca wpisała na listę ostrzeżeń publicznych dwa nowe podmioty, wśród których znajduje się broker oferujący handel kontraktami m.in. na kryptowaluty oraz firma Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Marlena Krześniak z siedzibą w Zielonej Górze.

 

Spółka Promethus Ltd z siedzibą w Saint Vincent i Grenadyny została wpisana na listę ostrzeżeń KNF z powodu naruszenia art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia.

Promethus Ltd jest właścicielem marki DowMarkets i operatorem platformy dowmarkets.com, oferującej usługi również klientom z Polski. DowMarkets jest brokerem CFD, mającym w ofercie pary walutowe i kryptowalutowe z dźwignią finansową do 50:1, co jest niezgodne z europejskimi regulacjami ESMA. Oprócz tego platforma oferuje bonusy tradingowe i pomoc doradców inwestycyjnych, co również jest zakazane w UE.

Broker nie posiada jakiejkolwiek licencji udzielonej przez regulatorów finansowych, chwali się natomiast licencją IFMRRC (International Financial Relations Regulation Center), która w praktyce nie ma żadnej mocy i nie oferuje jakiejkolwiek ochrony klientom brokera.

 

Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Marlena Krześniak zostało wpisane na listę ostrzeżeń z powodu naruszenia art. 89 ust. 1 pkt 4 i art. 90 ust. 1 ustawy o dystrybucji ubezpieczeń dot. wykonywania czynności brokerskich w zakresie ubezpieczeń, nie będąc do tego upoważnionym oraz używanie do oznaczenia własnej działalności gospodarczej określeń wskazujących na wykonywanie ich dystrybucji.

Czytaj także: KNF ostrzega przed dwiema nowymi firmami. Wśród nich operator kantora i broker oferujący dźwignię 200:1

Komisja Nadzoru Finansowego w piątek 29 maja wpisała na listę ostrzeżeń publicznych dwa nowe podmioty. Pierwszym z nich jest operator serwisu internetowego dostępnego pod adresem kantor.pl, drugim zaś właściciel serwisu marketcfd.com.   Na „czarnej liście” regulatora znalazła się zarejestrowana w.. Czytaj
KNF ostrzega przed dwiema nowymi firmami. Wśród nich operator kantora i broker oferujący dźwignię 200:1


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk