• Odbierz prezent
KNF ostrzega przed Great Private Equity i dwoma innymi podmiotami

Komisja Nadzoru Finansowego w piątek 22 listopada wpisała na listę ostrzeżeń publicznych trzy nowe podmioty, które wg regulatora dopuściły się prowadzenia działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganych uprawnień.

 

Trzy nowe podmioty na liście ostrzeżeń KNF to Great Private Equity, Great Commercial Brokers oraz Rachnet P.H.U.

 

Great Private Equity z siedzibą w Warszawie zajmuje się doradztwem finansowym na rynku kapitałowym i nieruchomości. Spółka inwestuje również w startupy i projekty deweloperskie (w tym m.in. obligacje spółek budowlanych z Nigerii - Polhouse), na swojej witrynie internetowej chwaląc się również wsparciem finansowym dla głośnego filmu Wojtka Smarzowskiego „Kler”.

W sieci można znaleźć opinie poszkodowanych osób, które zakupiły obligacje za pośrednictwem Great Private Equity, a także negatywne komentarze byłych pracowników spółki, którzy twierdzą, że nie otrzymali zaległych wynagrodzeń.

Na liście ostrzeżeń znalazła się również spółka Great Private Commercial Brokers z siedzibą w Dubaju, od której zależna jest warszawska Great Private Equity.

Oba podmioty zostały wpisane na listę ostrzeżeń z podejrzeniem popełnienia przestępstwa prowadzenia działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia KNF oraz wykonywania działalności bez wpisu do rejestru agentów firm inwestycyjnych.

Trzecim podmiotem na liście ostrzeżeń firma Rachnet Jerzy Pucek z siedzibą w Świebodzinie, której właściciel tytułuje się jako akredytowany konsultant ds. funduszy europejskich. KNF wpisał przedsiębiorstwo na listę ostrzeżeń z powodu prowadzenia działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia.

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk