• Odbierz prezent
KNF ostrzega przed dwiema nowymi firmami. Wśród nich operator kantora i broker oferujący dźwignię 200:1

Komisja Nadzoru Finansowego w piątek 29 maja wpisała na listę ostrzeżeń publicznych dwa nowe podmioty. Pierwszym z nich jest operator serwisu internetowego dostępnego pod adresem kantor.pl, drugim zaś właściciel serwisu marketcfd.com.

 

Na „czarnej liście” regulatora znalazła się zarejestrowana w Warszawie spółka E-Business Partner z o.o., będąca operatorem serwisu internetowego kantor.pl.

Spółka została wpisana na listę ostrzeżeń z powodu złamania art. 150 ust. 1 ustawy o usługach płatniczych.

Podejrzenie dotyczy prowadzenia usług bez licencji KNF, za co grozi kara finansowa do 5 mln złotych i/lub pozbawienie wolności do lat dwóch.
 

Oprócz tego, na liście ostrzeżeń pojawił się serwis Market CFD,

prowadzony przez spółkę Plus One Limited, zarejestrowaną na terenie wysp Saint Vincent i Grenadyny. Serwis oferuje polskim klientom inwestycje w lewarowane kontrakty CFD na waluty, kryptowaluty, indeksy i surowce z dźwignią na poziomie nawet do 200:1 (niedozwolonym w Europie).

Zawiadomienie KNF dotyczy naruszenia art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, który odnosi się do prowadzenia działalności bez wymaganych licencji.

 

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń publicznych jest zbiorem podmiotów, w sprawie których Komisja złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń jest informowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z podmiotami umieszczonymi na tej liście. Pełen wykaz podmiotów wpisanych na listę znajduje się na witrynie regulatora.

Czytaj także: Nowy podmiot na liście ostrzeżeń KNF

17 kwietnia w piątek poinformowano, że na liście ostrzeżeń publicznych KNF znalazł się nowy podmiot. Jest nim PRBS Gestion Group LLC.   Z komunikatu Komisji Nadzoru Finansowego wynika, że PRBS Gestion Group LLC (z siedzibą w Beachmont Kingstown, Saint Vincent and the Grenadines) prowadzi działalno.. Czytaj
Nowy podmiot na liście ostrzeżeń KNF

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk