• Odbierz prezent
KNF ostrzega przed cypryjską firmą inwestycyjną

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego wpisał na listę ostrzeżeń publicznych kolejny podmiot. Jest nim polski oddział cypryjskiej spółki inwestycyjnej.

 

W związku z zawiadomieniem z art. 178 w związku z art. 69 ust. 2 pkt 5 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, Urząd Komisji Nadzoru Finansowego wpisał na listę ostrzeżeń publicznych polski oddział cypryjskiej spółki Coverdeal Holdings Limited. Spółka posiada licencję cypryjskiego regulatora CySEC. Zawiadomienie wskazuje na to, że spółka świadczy w Polsce usługi w zakresie doradztwa inwestycyjnego bez odpowiedniej autoryzacji.

 

Art. 178. ustawy o obrocie instrumentami finansowymi

Kto  bez  wymaganego  zezwolenia  lub  upoważnienia  zawartego w odrębnych  przepisach  albo  nie  będąc  do  tego  uprawnionym  winny  sposób określony w ustawie,  prowadzi  działalność  w zakresie   obrotu   instrumentami finansowymi, podlega grzywnie do 5 000 000 zł.

 

Art. 69. ustawy o obrocie instrumentami finansowymi

 (…)

2. Działalność maklerska, z zastrzeżeniem art. 16   ust. 3   i art. 70,   obejmuje  wykonywanie czynności polegających na:

 (…)

5) doradztwie inwestycyjnym;

 

Pełna lista ostrzeżeń KNF jest dostępna TUTAJ

Dzięki nowej aplikacji - KNF Alert - możesz być na bieżąco informowany o ostrzeżeniach publicznych KNF. Aplikacja jest dostępna do pobrania w Google Play.

 


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk