• Odbierz prezent
KNF - Noble Global Investments trafia na listę ostrzeżeń publicznych

Na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego trafił dziś kolejny podmiot. To już trzecia firma, która w ostatnich dniach trafia na ‘czarną listę’ polskiego nadzorcy.

 

W związku z zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 79 ust. 2a ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (wykonywanie działalności bez wpisu do rejestru firm inwestycyjnych lub agentów firm inwestycyjnych) na listę ostrzeżeń publicznych KNF trafiła spółka Noble Global Investments Sp. z o.o.

 

Według wpisu w KRS działalność spółki związana jest z usługami call center. Uzasadnienie wpisu na listę ostrzeżeń KNF wskazywałoby w takim przypadku, że Noble Global Investments może łamać prawo poprzez namawianie na zainwestowanie w różne instrumenty finansowe. Od ubiegłego roku czynności związane z pozyskiwaniem klientów lub potencjalnych klientów, w tym również informowanie o zakresie usług maklerskich lub instrumentach finansowych będących ich przedmiotem, jest zarezerwowane dla firm inwestycyjnych i agentów firm inwestycyjnych. Te z kolei muszą zostać wcześniej wpisane do odpowiedniego rejestru.

 

Pełna lista ostrzeżeń KNF jest dostępna TUTAJ

Dzięki nowej aplikacji - KNF Alert - możesz być na bieżąco informowany o ostrzeżeniach publicznych KNF. Aplikacja jest dostepna do pobrania w Google Play.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk