• Odbierz prezent
KNF daje zielone światło dla kolejnego polskiego ETF-u. Tym razem na mWIG40TR

Komisja Nadzoru Finansowego w środę 26 czerwca zatwierdziła prospekt emisyjny dla funduszu ETF na indeks mWIG40TR od Beta Securities. To bardzo dobra wiadomość, oznaczająca zielone światło dla drugiego polskiego ETF-u na warszawskim parkiecie, po wprowadzonym na początku stycznia tego roku Beta ETF na indeks WIG20TR. Nowy fundusz powinien rozpocząć notowania pod koniec trzeciego kwartału 2019 r.

 

Zatwierdzony przez KNF Beta ETF będzie odwzorowywał na zasadach replikacji fizycznej indeks dochodowy mWIG40TR, w skład którego wchodzi czterdzieści średnich spółek notowanych na GPW z największą kapitalizacją po dwudziestu największych spółkach z WIG20. Podobnie jak w przypadku istniejącego od stycznia funduszu Beta ETF WIG20TR, zatwierdzony przez Komisję ETF oferowany będzie przez Dom Maklerski BOŚ Banku, a jego zarządzaniem będzie zajmować się AgioFunds TFI.

Fundusz wejdzie do obrotu najprawdopodobniej na przełomie sierpnia i września. Potencjalnie może być on atrakcyjniejszy dla inwestorów indywidualnych ze względu na większą zmienność indeksu mWIG40TR od WIG20TR.

Agio Funds w przyszłości planuje również wprowadzenie ETF na WIG20 Short (grający na spadki), WIG20Lev (z dźwignią na poziomie 2:1) oraz na zagraniczne indeksy.

 

Instrumenty Beta ETF nie są pierwszymi funduszami tego typu na warszawskim parkiecie - od kilku lat dostępne są ETF-y od francuskiego Lyxor na indeksy WIG20TR, DAX oraz SP500. Beta ETF jest jednak korzystniejszy m.in. ze względu na replikacje fizyczną i koszty zarządzania.

 

Co warto wiedzieć o funduszach Beta ETF? O tym przeczytasz w poniższym artykule:

Czytaj także: Beta ETF WIG20TR - 5 rzeczy, które trzeba wiedzieć o pierwszym polskim ETF-ie

Fundusze notowane na giełdzie papierów wartościowych (ETF) od wielu lat są jednymi z najpopularniejszych instrumentów inwestycyjnych na świecie. Nie bez powodu, gdyż mają wiele zalet, do których można zaliczyć niskie koszty obsługi, dużą przystępność zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych.. Czytaj
Beta ETF WIG20TR - 5 rzeczy, które trzeba wiedzieć o pierwszym polskim ETF-ie


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk