• Odbierz prezent
Kluczowy tydzień dla indeksu WIG20

Tygodniowa świeca przełamała się przez poziom 1700 punktów. Tym samym podaż rozbudowała pod względem długości, jak i struktury falę spadkową, mającą swój początek na szczycie 1885 punktów.

Wiadomości rynkowe z mBank

Niebieska linia do niedawna tworzyła ważne wsparcie. W roku 2016 pojawiły się tutaj dołki, które zmieniły układ sił na wiele tygodni, pozwalając popytowi na utworzenie fali wzrostowej znacznych rozmiarów. Tym razem posiadacze długich pozycji nie dysponowali wystarczającą siłą i cena Close z zeszłego tygodnia wypadła poniżej wsparcia.

Jeżeli notowania POL20 pozostaną poniżej tej wartości, to należy liczyć się z kontynuacją wyprzedaży na polskim parkiecie.

Ponieważ wskaźnik MACD nie pokonał wartości zero i pozostaje w zakresie liczb ujemnych, należy zastanowić się, czy ruch zawierający się w ostatnich dwóch kwartałach nie jest korektą. Jeżeli tak, to czerwone wsparcie 1500 punktów tylko na chwile zatrzyma spadającą cenę.

Wynika to z faktu, że impuls, jaki tworzy się po zakończeniu fazy ruchu wtórnego, musi być od niego dłuższy. W takim przypadku naniosłem na wykres dodatkowe wsparcie 1240 punktów.

Taki scenariusz zostanie oddalony w czasie, w momencie, kiedy cena 1700 punktów ponownie stanie się wsparciem. Może to nastąpić tylko wtedy, gdy popyt pokaże swoją siłę i ponownie wyjdzie powyżej niebieskiej linii. Dlatego najbliższe dni są ważne dla inwestorów długoterminowych.

Kluczowy tydzień dla Wig20 - 1

Wykres notowań indeksu WIG20


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk