• Odbierz prezent
Kluczowy opór dla kursu euro (EUR) do dolara (USD). Notowania głównej pary walutowej

Miesiąc lipiec zakończył się bardzo dobrze dla wspólnej waluty europejskiej. Na wykresie widoczna jest jedna z największych białych świec z ostatnich 10 lat. Jej wielkość to siedem figur, a cena HIGH zatrzymała się na poziomie 1,1900. Ostatni raz, kiedy para walutowa (EUR/USD) była wyceniana po tym kursie, miał miejsce w czerwcu 2018 roku.

Wiadomości rynkowe z mBank

O ile na wykresie dziennym sentyment do USD zmienił się już kilka tygodni temu, to na interwale miesięcznym spadkowa linia trendu nie została jeszcze pokonana.

Korzystają z tak wysokiego interwału, można wskazać przynajmniej dwa kluczowe poziomy, które były respektowane zarówno przez byki, jak i niedźwiedzie.

Szeroka strefa skupiona wokół ceny 1,0600 to wsparcie, które od 2003 roku wyznacza minima tej pary walutowej. Naprzeciwko jest żółta strefa, w której zatrzymały się bieżące wzrosty. Jest to ważny opór. Jeżeli kolejna świeca będzie koloru białego i pokona ten opór, to stanie się ona automatycznie wsparcie.

Wskaźnik MACD nie zdoła jeszcze przejść w obszar wartości dodatnich, co można interpretować jako potwierdzenie spadkowej linii trendu.

Podobny wniosek płynie z analizy szybkiego Stochastica. Dzięki ostatniej aprecjacji EURO dotarł do strefy wykupienia, co odgranicza dalszy potencjał tej waluty do silnych wzrostów.

Jeżeli jednak udałoby się wyjść górą z obszaru zaznaczonego żółtym i pomarańczowym kolorem, to kolejnym przystankiem może okazać się szczyt ze stycznia 2018 roku. Wsparcie pozostaje nieznamienne, czyli podstawa ostatniego zrywu popytu – 1,06.

Kluczowy opór dla EURUSD - 1

Wykres kursu euro do dolara (EUR/USD)

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk