• Odbierz prezent
analiza techniczna pary walutowej EUR/GBP
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda sytuacja techniczna na parze EUR/GBP

W ostatnim czasie pary walutowe GBP/USD oraz EUR/USD nie wykazują dodatniej korelacji. Pomimo, że na większości walorów widać osłabienie USD, to w ujęciu z funtem brytyjskim już niekoniecznie. Konsekwencją takiego zachowania(silniejsze euro, słabszy funt) jest wyraźny trend wzrostowy na parze EUR/GBP.

 

W tej chwili z perspektywy interwału H4, możemy zauważyć budującą się formację, pochodzącą z klasycznej analizy technicznej - RGR. Pamiętajmy, że sygnałem do spadków będzie dopiero wybicie linii szyi czyli poziomu 0,9190. Jeśli do tego dojdzie, to kurs powinien przetestować dolne ograniczenie szerokiego układu Overbalance, które wypada niecałe 100 pipsów poniżej.

Wykres 1. Para walutowa EUR/GBP interwał H4

FXMAG forex kluczowe miejsce na eur/gbp eur/gbp rgr mierzenia fibonacciego 1

Nie wiesz dlaczego wyznaczyłem strefy wsparcia i oporu akurat w taki sposób? Kliknij tutaj i poznaj Harmonic Trading od podstaw. Zobacz także materiały video.

 

EUR/GBP zlecenie oczekujące - sell stop

cena otwarcia: 0,9190

SL:  0,9220

TP: 0,9100

Przestaw SL na BE po +30pispach

 

Propozycja zagrania nie jest "Rekomendacją" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów. Projekcja zagrania jest wyrazem osobistych poglądów autora. Portal FXMAG, ani autor analizy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie lektury artykułu.


Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk