• Odbierz prezent
Klasyczna przygodowa gra akcji Saboteur SiO powraca w nowej odsłonie

SimFabric ustalił datę premiery

SimFabric, notowany na NewConnect wydawca i producent gier wideo, wyznaczył datę premiery Saboteur SiO. Tytuł zadebiutuje na PC 1 września br. Gra jest kontynuacją legendarnej serii Saboteur, stworzonej w latach 80-tych przez brytyjskiego twórcę Clive’a Townsenda na komputery 8-bitowe. SimFabric zajmuje się portowaniem i wydaniem produkcji. W ramach zawartej umowy wydawniczej, spółka w czwartym kwartale br., planuje stworzyć także wersje konsolowe Saboteur SiO dedykowane Nintendo Switch, PS4 oraz Xbox One.

- Saboteur SiO jest nowo powstałą trzecią częścią kultowej serii Saboteur znanej z lat 80. W ramach współpracy nawiązanej w 2018 roku z autorem zdecydowaliśmy się na wydanie remasterowanych wersji oryginalnych gier, a dokładnie Saboteur!, Saboteur II: Avenging Angel oraz Saboteur SiO. Widzimy duży potencjał sprzedażowy trzeciej części - mówi Emil Leszczynski, przewodniczący rady nadzorczej SimFabric.

Saboteur to przygodowa gra akcji - retro skradanka stworzona przez Clive'a Townsenda i wydana przez Durell Software w 1985 roku dla kilku 8-bitowych formatów komputerów domowych. Tytuły Saboteur! i Saboteur II: Avenging Angel sprzedały się na konsolach nowej generacji w nakładzie ponad 100 tys. sztuk.

- Saboteur SiO to zupełnie nowa część, z innymi lokacjami i przeciwnikami, będąca kontynuacją historii ninja z części pierwszej Saboteur! W części drugiej, Saboteur II: Avenging Angel, graliśmy Niną siostrą tytułowego ninja. Saboteur II: Avenging Angel uznawana jest za jedną z pierwszych gier, w których główną bohaterką jest kobieta. Jeszcze na długo przed Tomb Raiderem – mówi Emil Leszczyński.

W klasycznej wersji sabotażysty gracz wciela się w anonimowego ninja, którego zadaniem jest przedostanie się do magazynu w celu kradzieży dyskietki z nazwiskami przywódców rebeliantów. Aby znaleźć dysk i uciec musi przedrzeć się przez kompleks pomieszczeń, składający się z magazynu, ciemnych tuneli i tajnego centrum dowodzenia. W trakcie rozgrywki pasek energii wyczerpuje się. Jego uzupełnienie jest możliwe poprzez nieruchomą postawę, odpoczynek czy znalezienie bezpiecznego miejsca. Dostępny jest wybór poziomu trudności, który określa m.in. ilu strażników jest na straży, ile czasu sabotażysta będzie miał na wykonanie swojej misji jak będzie wyglądała trasa do dysku.

- Rozmowy na temat współpracy z Clivem Townsendem rozpoczęliśmy dwa lata temu na targach Pixel Heaven. Bardzo cieszymy się, że już niebawem będziemy mieli okazję zaprezentować zremasterowaną wersję klasycznego przeboju retro jakim jest Sabotażysta. Mamy nadzieję, że przypadnie ona do gustu szerokiemu gronu tego gatunku – podsumowuje Julia Leszczyńska, prezes SimFabric.

SimFabric, w ramach obowiązującej umowy planuje także wydanie konsolowe tytułu Saboteur SiO - na Nintendo Switch, PS4 oraz Xbox One.

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=6S87jtnZGH0

Saboteur SiO na Steam: https://store.steampowered.com/app/1296430/Saboteur_SiO/

O SimFabric:

SimFabric S.A. powstała w 2016 roku. Spółka prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w portowaniu gier (przerabianie gry z jednej platformy na inną) na konsole Nintendo Switch, PlayStation 4 i komputery stacjonarne oraz produkcjach własnych. Głównym założeniem prowadzonej działalności jest portowanie i wydawanie kilku nisko oraz średnio budżetowych i wysokomarżowych gier przez rozproszone niewielkie zespoły deweloperskie. Najważniejszym dotychczasowym produktem spółki jest gra Farm Expert 2018, która w wersji mobilnej sprzedała się w liczbie ponad 2,5 mln kopii.  W 2016 roku firma otrzymała główną nagrodę ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej) w konkursie na najlepszą aplikację kosmiczną. Od lipca 2019 SimFabric prowadzi oddział odpowiedzialny za działania B+R, którego celem jest stworzenie innowacyjnych rozwiązań w branży gier komputerowych. W maju 2020 roku spółka powołała firmę zależną MobileFabric, której celem będzie rozwój gier na urządzenia mobilne

Strategicznym akcjonariuszem studia jest Grupa PlayWay. Od kwietnia 2020 roku SimFabric jest notowana na rynku NewConnect.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk