• Odbierz prezent
Klabater udzielił licencji hiszpańskiej Meridiem Games na dystrybucję Big Pharmy w wersji na konsole

Symulator koncernu farmaceutycznego trafi do sprzedażyw grudniu br.

Klabater, notowany na NewConnect producent i wydawca gier, zawarł umowę dystrybucyjną z firmą – Meridiem Games S.L. Jej przedmiotem jest udzielenie hiszpańskiemu partnerowi wyłącznej licencji na korzystanie z gry Big Pharma w wersji na konsole PlayStation 4 i Nintendo Switch. Meridiem Games nabyła także prawo do prowadzenia działań promocyjnych i marketingowych związanych z tytułem. Big Pharma zadebiutuje w wersji na konsole w grudniu br.

Big Pharma to popularny symulator koncernu farmaceutycznego, który w wersji na PC sprzedał się w liczbie ponad 200 tys. egzemplarzy. Już 4 grudnia tytuł zadebiutuje na platformie Microsoft Xbox, a dzień później będzie dostępny na platformach Sony PlayStation oraz Nintendo Switch. Wydawcą Big Pharmy jest Klabater. – Umowa, którą zawarliśmy z Meridiem Games nadaje hiszpańskiej spółce wyłącznej licencji na korzystanie z gry w wersji na PS4 oraz Nintendo w zakresie koniecznym do produkcji i prowadzenia dystrybucji fizycznej Big Pharmy. Ponadto spółka ma prawo prowadzić promocję i marketing gry oraz – wraz z prowadzoną sprzedażą i dystrybucją – korzystać ze znaków towarowych Klabatera. – informuje Michał Gembicki, członek zarządu spółki Klabater.

Umowa została zawarta na okres dwóch lat, z automatycznym przedłużaniem okresu jej trwania na czas jednego roku.

Big Pharma to ekonomiczna gra strategiczna o zarządzaniu firmą farmaceutyczną. Zadaniem gracza jest wejście w rolę prezesa niewielkiej korporacji, która przymierza się do podboju rynku. Swoją karierę rozpoczyna dysponując jedynie zardzewiałymi maszynami, pozwalającymi na stworzenie prostych specyfików. Zarobione pieniądze inwestuje w coraz lepszy sprzęt i personel, co pozwala mu odkrywać nowe składniki i rewolucyjne technologie, które ocalą życia milionów ludzi i zmniejszą ich cierpienie, a przy okazji pozwolą solidnie zarobić.

- Big Pharma to bestsellerowa produkcja, która sprawi, że gracz z niecierpliwością będzie czekał na wynalezienie kolejnej recepty lub nowoczesnych technologii medycznych. Tytuł oferuje rozbudowany gameplay wymagający skupienia oraz planowania, przy jednoczesnym zachowaniu konsolowej prostoty sterowania – dodaje Michał Gembicki.

Poza mechanizmami strategii ekonomicznej Big Pharma oferuje także elementy zaczerpnięte z gier logicznych. Miejsce w laboratoriach jest drogie, więc wykorzystanie go w stu procentach szybko staje się absolutnym priorytetem. Gracz musi więc wymyślić idealną konfigurację maszyn w swoim ośrodku, by jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń.

Producentem gry jest studio Twice Circled. Przy produkcji tytułu spółkę wsparła firma Positech Games, znana z Gratuitious Space Battles i serii Democracy.

O spółce:

Klabater to polski wydawca i producent gier wideo z siedzibą w Warszawie. Spółka świadczy twórcom gier wideo (developerom) kompleksowe usługi, począwszy od finansowania produkcji przez doradztwo strategiczne i pomoc w zarządzaniu projektem i produkcją, aż po planowanie i realizację kampanii reklamowych i działań PR/Social Media. Spółka pozyskuje partnerów i projekty na rynkach lokalnych - w regione CEE, CIS i LATAM, natomiast swoja działalność wydawniczą prowadzi na rynkach globalnych, w oparciu o platformy cyfrowej dystrybucji: Steam, GOG, GreenMan Gaming czy Humble.

Klabater posiada również status wydawcy konsolowego na platformach Microsoft Xbox, Sony PlayStation oraz Nintendo Switch oraz własny zespół developerski działający pod marką Kraken Unleashed pracujący nad grą Crossroads Inn.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk