• Odbierz prezent
Klabater prezentuje mapę rozszerzeń i dodatków do Crossroads Inn

Symulator tawerny fantasy na finiszu!

Klabater, notowany na NewConnect producent i wydawca gier, na kilka dni przed premierą swojego flagowego tytułu – Crossroads Inn prezentuje mapę dodatków symulatora tawerny fantasy. Już 23 października tytuł zadebiutuje na platformach PC/Mac/Linux. Do tej pory wishlista użytkowników zainteresowanych zakupem gry w serwisie Steam przekroczyła 50 tys. osób.

- Crossroads Inn to nasz kluczowy tytuł w 2019 roku. Ambitny projekt, którego rozwój planujemy na długi czas po premierze. To pierwsza gra, którą tworzymy samodzielnie, poprzez wewnętrzne studio producenckie – Krakem Unleashed. Dziś prezentujemy plan rozwoju tego projektu. Bardzo zależy nam na tym, aby gracze dostali od nas jasną informację, czego mogą się spodziewać w najbliższej przyszłości. – informuje Michał Gembicki, członek zarządu spółki Klabater.

Klabater deklaruje długotrwałe wsparcie dla gry po premierze w formie płatnych i bezpłatnych dodatków (DLC). Płatne wniosą do gry nowe mechaniki, bezpłatne DLC będą zawierały nowe elementy wystroju wnętrza, tekstury i zasoby.

Szczegółowy plan mapy rozszerzeń i dodatków znajduje się poniżej na infografice.

Klabater prezentuje mapę rozszerzeń i dodatków do Crossroads Inn - 1

Crossroads Inn to połączenie rozbudowanej gry z gatunku management sim z fabularnymi rozwiązaniami znanymi z gier role-playing. Gracz wcieli się w postać właściciela tawerny, która znajduje się w samym sercu baśniowej krainy Delcrys. Do jego zadań będzie należało zatrudnienie i wyszkolenie odpowiednich pracowników, zarządzanie dostawami, tworzenie nowych przepisów kucharskich oraz ustalanie menu dopasowanego do przybywających gości.


Od najbliższego piątku do niedzieli gracze będą mogli sprawdzić grę na targach Poznań Game Arena. Crossroads Inn będzie prezentowane w hali 7A, na stoisku 4. 

Klabater prezentuje mapę rozszerzeń i dodatków do Crossroads Inn - 2

 • Screeny (folder ‘Crossroads Inn’)
 • Story Trailer
 • Gameplay z gry (tryb Sandbox)

Cechy gry:

 • Rozbudowany symulator tawerny i narracyjne RPG w jednym!
 • Dwa tryby zapewniające od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin rozgrywki. Pełen rozmachu tryb Kampanii oferujący nieliniową historię, nietuzinkowe postacie i nieoczekiwane zwroty akcji oraz tryb Sandbox przeznaczony dla wielbicieli symulacji
 • Świat wielkiej polityki pełen rywalizujących ze sobą frakcji, z którymi możesz współpracować lub działać na ich niekorzyść
 • Kompleksowy system ekonomiczny – zatrudniaj pracowników, szukaj najtańszych składników na rynku, zarządzaj dostawami i przystosuj swoją tawernę do potrzeb zróżnicowanych grup społecznych
 • Rozbudowany edytor zawartości gry – twórz własne scenariusze i modyfikuj kampanię przy pomocy kompleksowych narzędzi udostępnionych przez twórców gry  
 • Klimatyczna ścieżka dźwiękowa przygotowana przez zespół utalentowanych kompozytorów, w tym Marcina Przybyłowicza znanego m.in. z muzyki do Wiedźmina 3
 • Niepowtarzalny system kulinarny zawierający oryginalny zestaw potraw i zróżnicowaną ofertę składników dostosowaną do klienteli karczmy, przygotowany we współpracy z ekspertami z Nerds’ Kitchen
 • Profilu Facebook
 • Profilu Twitter
 • Nie zapomnij dodać gry do listy życzeń na Steamie

15 października br. Klabater zadebiutował na rynku NewConnect. Do obrotu wprowadzonych zostało 1.000.0000 akcji serii A, 4.620.000 akcji serii B oraz 1.250.000 akcji serii C.

O spółce:

Klabater to polski wydawca i producent gier wideo z siedzibą w Warszawie. Spółka świadczy twórcom gier wideo (developerom) kompleksowe usługi, począwszy od finansowania produkcji przez doradztwo strategiczne i pomoc w zarządzaniu projektem i produkcją, aż po planowanie i realizację kampanii reklamowych i działań PR/Social Media. Spółka pozyskuje partnerów i projekty na rynkach lokalnych - w regione CEE, CIS i LATAM, natomiast swoja działalność wydawniczą prowadzi na rynkach globalnych, w oparciu o platformy cyfrowej dystrybucji: Steam, GOG, GreenMan Gaming czy Humble.

Klabater posiada również status wydawcy konsolowego na platformach Microsoft Xbox, Sony PlayStation oraz Nintendo Switch oraz własny zespół developerski działający pod marką Kraken Unleashed pracujący nad grą Crossroads Inn.

Od października 2019 roku spółka jest notowana na rynku NewConnect.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk