• Odbierz prezent
Klabater ogłasza wydanie wersji konsolowej i zapowiada nowe dodatki do gry Crossroads Inn

Klabater, notowany na NewConnect producent i wydawca gier, ogłasza plany rozwoju debiutanckiego tytułu – Crossroads Inn, którego koszty produkcji zwróciły się w pierwszym tygodniu sprzedaży. Zainteresowanie symulatorem tawerny stale rośnie, poziom wishlisty nowych użytkowników zainteresowanych nabyciem gry wynosi ponad 120 tys. osób. Obecnie w studiu trwają intensywne prace nad kolejnymi zapowiedzianymi dodatkami oraz adaptacją gry na platformy Windows Store, Xbox One i Nintendo Switch. Wydanie konsolowej wersji tytułu planowane jest na 2020 rok.

CROSSROADS INN POWYŻEJ OCZEKIWAŃ

Popularność Crossroads Inn z dnia na dzień rośnie. Potwierdzeniem jest m.in. fakt, że gra znalazła się w gronie 20-stu najlepszych produktów wydanych w październiku na platformie Steam, biorąc pod uwagę przychódód uzyskany w ciągu pierwszych dwóch tygodni od premiery.

– Traktujemy ten wynik w kategorii dużego sukcesu, tym bardziej, że nasza produkcja ukazała się w bardzo trudnym komercyjnie okresie czwartego kwartału, zaledwie tydzień przed końcem października i musiała stanąć w szranki z największymi tytułami sezonu i licznymi akcjami wyprzedażowymi. Gracze na bieżąco komentują stworzony przez nas świat oraz sami kreują jego zawartość przy pomocy edytora, który już za chwilę będzie kompatybilny ze Steam Workshop – mówi Robert Wesołowski, członek zarządu Klabater SA.

Klabater ogłasza wydanie wersji konsolowej i zapowiada nowe dodatki do gry Crossroads Inn - 1

Crossroads Inn w Top Steam Releases października 2019

CROSROADS INN – QUO VADIS?

Klabater potwierdza również swoje długofalowe plany w kwestii rozwijania uniwersum stworzonego na potrzeby gry. W 2020 roku spółka udostępni nowe wydarzenia dla społeczności w grze oraz dodatkowe wersje językowe, które poszerzą rynek potencjalnych odbiorców produkcji. Zaplanowano również cztery bezpłatne DLC oraz pięć płatnych dodatków, m.in. Psiaki i Robaki oraz Płać Chłopie i płacz!

Klabater ogłasza wydanie wersji konsolowej i zapowiada nowe dodatki do gry Crossroads Inn - 2

Grafiki zapowiadające wybrane dodatki do Crossroads Inn

W pierwszej kolejności, już w styczniu, zadebiutuje dodatek Psiaki i Robaki, który wprowadzi do gry liczne zwierzęta domowe i szkodniki, m.in. psy strzegące okolic naszej tawerny oraz koty które zajmą się likwidacją uciążliwych szkodników, takich jak szczury i myszy. Gracze będą mieli okazję przyjąć pod swój dach zwierzaki, które usprawnią proces prowadzenia karczmy i pomogą przepędzić nieproszonych intruzów! Dodatek zawiera m.in. 5 ras psów i 6 ras kotów, które przypadną do gustu wybranym grupom społecznym odwiedzającym naszą tawernę. Pojawią się również dzikie zwierzęta takie jak dziki i lisy, ale również irytujące robactwo m.in. wszy atakujące klientów.

Klabater ogłasza wydanie wersji konsolowej i zapowiada nowe dodatki do gry Crossroads Inn - 3

Na koniec roku zaplanowano również nowy duży dodatek Płać Chłopie i płacz!,

który skoncentruje się na procesie płacenia podatków i postaci poborcy podatkowego.

- Pierwsze tygodnie po premierze potwierdziły nasze założenia, Crossroads Inn to gra, od której fani oczekują nowych treści i długofalowego rozwoju. 2020 będzie dla nas kluczowy z punktu widzenia pracy nad marką. Oprócz wielu już zapowiedzianych dodatków, mamy w planach także dodanie nowych wersji językowych: francuskiej i hiszpańskiej w pierwszej połowie roku i dwóch kolejnych w trzecim i czwartym kwartale 2020. Ponadto przygotowaliśmy kilka technicznych nowości do gry, m.in. integrację z Twitchem, oraz nowe scenariusze i wyzwania dla karczmarzy. – informuje Łukasz Mach, Dyrektor Marketingu Klabater.

A już w tym tygodniu Klabater udostępni dużą i wyczekiwaną przez wielu graczy aktualizację umożliwiającą rozgrywkę użytkownikom komputerów Mac. W najbliższym czasie twórcy Crossroads Inn dodadzą również obsługę Steam Workshop, która pozwoli graczom m.in. na edytowanie zawartości gry, oraz kolejne usprawnienia rozgrywki.

Klabater ogłasza wydanie wersji konsolowej i zapowiada nowe dodatki do gry Crossroads Inn - 4

Zaktualizowana mapa dodatków do gry Crossroads Inn na rok 2020

WERSJA NA KONSOLE W 2020

Zespół portingowy spółki wspólnie z developerami z Kraken Unleashed rozpoczął również pracę nad edycją Crossroads Inn na Xbox One i Nintendo Switch oraz wersją gry dla sklepu Windows Store. Gra będzie dostępna w wersji na konsolach jeszcze w 2020 roku. – To odpowiedź na częste prośby graczy, a zarazem możliwość wejścia na zupełnie nowy rynek zbytu dla naszej produkcji. Mam nadzieję, że tak ambitna pod względem rozgrywki i mechanik gra okaże się naturalnym wyborem dla graczy, którzy szukają czegoś świeżego na rynku konsolowym. Na PC gra świetnie poradziła sobie na rynku amerykańskim, liczymy że powtórzy ten wynik na konsolach Microsoftu i Nintendo. – dodaje Robert Wesołowski z zarządu Klabater SA.

Klabater ogłasza wydanie wersji konsolowej i zapowiada nowe dodatki do gry Crossroads Inn - 5

Sprzedaż Crossroads Inn w ujęciu regionalnym

Spółkę szczególnie cieszy wysoki odsetek klientów z USA i Niemiec wśród graczy, którzy zakupili Crossroads Inn. Tendencja ta potwierdza założenia przyjęte przez studio jeszcze przed premierą i pokazuje skuteczność prowadzonych działań marketingowych. Dodanie wersji językowych francuskiej oraz rosyjskiej pozwoli na zwiększenie aktywności marketingowej na tych terytoriach i aktywizację sprzedaży w nadchodzących miesiącach.

Crossroads Inn to połączenie rozbudowanej gry z gatunku management sim z fabularnymi rozwiązaniami znanymi z gier role-playing. Gracz wciela się w postać właściciela tawerny, która znajduje się w samym sercu targanej licznymi konfliktami krainy Delcrys. Do jego zadań należy zatrudnienie i wyszkolenie odpowiednich pracowników, zarządzanie dostawami, tworzenie nowych przepisów kucharskich oraz ustalanie menu dopasowanego do przybywających gości.

Ważne informacje na temat premiery gry:

· TOP SELLER STEAM października

· Pierwsze miejsca dla wszystkich edycji gry w kategorii NEW & TRENDING na Steam w październiku

· Wishlista na poziomie 120 000

· Ponad 4000 osób oglądających stream z gry – pierwsze miejsce wśród live streamów na Steam

· Średnio 680 jednocześnie grających przez miesiąc od premiery gry

· Ponad 300 filmów i streamów z gry na YT i Twitch, blisko 2 780 700 wyświetleń

· Ponad 1100 recenzji użytkowników na Steam

· Sukces na Kickstarterze – 40 000 USD zebranych od 1 300 wspierających.

O spółce:

Klabater to polski wydawca i producent gier wideo z siedzibą w Warszawie. Spółka świadczy twórcom gier wideo (developerom) kompleksowe usługi, począwszy od finansowania produkcji przez doradztwo strategiczne i pomoc w zarządzaniu projektem i produkcją, aż po planowanie i realizację kampanii reklamowych i działań PR/Social Media. Spółka pozyskuje partnerów i projekty na rynkach lokalnych, natomiast swoja działalność wydawniczą prowadzi na rynkach globalnych, w oparciu o platformy cyfrowej dystrybucji: Steam, GOG, GreenMan Gaming czy Humble.

Klabater posiada również status wydawcy konsolowego na platformach Microsoft Xbox, Sony PlayStation oraz Nintendo Switch oraz własny zespół developerski działający pod marką Kraken Unleashed, twórca Crossroad Inn. Symulator tawerny zadebiutował na platformie Steam 23 października. W tydzień po premierze zwróciły się koszty jego produkcji.

Od października 2019 roku spółka jest notowana na rynku NewConnect.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk