• Sklep
  • Odbierz prezent
Klabater dostał ponad 80 tysięcy złotych od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Klabater, wydawca i producent gier wideo, otrzymał ponad 80 tys. zł dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu rozwoju sektorów kreatywnych. Przyznane środki zostaną przeznaczone na stworzenie prototypu gry pod roboczą nazwą Cyrk oraz promocję spółki na tegorocznych targach gier wideo Gamescom w Kolonii.

- Bardzo cieszą nas przyznane przez MKiDN dofinansowania. Połowę kwoty przeznaczymy na stworzenie prototypu gry Cyrk. Tytuł będzie opowiadał historię wędrownego amerykańskiego cyrku z przełomu XIX i XX wieku. W tych czasach powstawały fortuny i budowały się kariery największych cyrkowców i przedsiębiorców rozrywkowych Ameryki przełomu wieków. Jedną z głównych atrakcji cyrków w tych czasach był tzw. freak show, czyli pokaz dziwactw i dziwolągów. Chcemy przenieść panujący wówczas klimat do świata naszej gry. Wkrótce ruszymy z produkcją – informuje Michał Gembicki, członek zarządu spółki Klabater.

Cyrk to jeden z trzech własnych tytułów Klabatera, które będą miały premierę w 2020 roku. Dwa kolejne powstają na bazie umowy licencyjnej podpisanej z Discovery Inc. Pierwszą jest The Moonshiners, jeden z najpopularniejszych formatów stacji, która emituje obecnie ósmy sezon programu znanego w Polsce pod nazwą Bimbrownicy. Gra będzie łączyć symulację mechaniki pędzenia bimbru z przygodowymi elementami komicznymi, w których bimbrownicy będą zmagać się z wieloma trudnościami. Druga gra na licencji Discovery to przeznaczony dla młodszych graczy Animal Planet, symulator ekonomiczny, w którym gracz wcieli się w rolę zarządcy dużego zoo. Tytuł zostanie wzbogacona o opowieść fabularną, której bohater będzie poznawał zwierzęta i ich zwyczaje oraz ratował zagrożone gatunki.

W ramach programu rozwoju sektorów kreatywnych Klabater pozyskał także 40 tys. zł na promocję spółki podczas największych targów gier interaktywnych i rozrywki w Europie, Gamescom 2019. – Dla odwiedzających nasze stoisko szykujemy wiele atrakcji. Pokażemy im m.in. kilka minut rozgrywki Bimbrowników, czy gameplay naszego symulatora tawerny CrossroadsINN, którego premierę w wersji na PC i Xbox One planujemy w Q4 br. Zaprezentujemy również tytuł, którego jesteśmy współproducentem – Help we can tomorrow oraz cały katalog dotychczas wydanych przez nas gier. Czas na Targach będzie okazją do spotkań z aktualnymi oraz potencjalnymi, nowymi partnerami. Już teraz zapraszamy wszystkich na nasze stoisko – informuje Robert Wesołowski, członek zarządu Klabater SA.

Celem programu rozwoju sektorów kreatywnych jest wsparcie rozwoju polskich sektorów kultury i kreatywnych oraz wzmacnianie ich konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Program obejmuje wszystkie branże kreatywne, priorytet stanowią działania dedykowane sektorom gier wideo, wzornictwa, muzyki oraz nowych mediów.

O Klabater S.A.

Klabater to polski wydawca i producent gier wideo z siedzibą w Warszawie. Spółka świadczy twórcom gier wideo (developerom) kompleksowe usługi, począwszy od finansowania produkcji przez doradztwo strategiczne i pomoc w zarządzaniu projektem i produkcją, aż po planowanie i realizację kampanii reklamowych i działań PR/Social Media. Spółka pozyskuje partnerów i projekty na rynkach lokalnych - w regione CEE, CIS i LATAM, natomiast swoja działalność wydawniczą prowadzi na rynkach globalnych, w oparciu o platformy cyfrowej dystrybucji: Steam, GOG, GreenMan Gaming czy Humble. Klabater posiada również status wydawcy konsolowego na platformach Microsoft Xbox ONE, PlayStation oraz Nintendo oraz własny zespół developerski działający pod marką Kraken Unleashed pracujący nad grą Crossroads Inn.


FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk