• Odbierz prezent
Klabater chce odkupić prawa do gry Heliborne

Spółka rozpoczęła negocjacje z właścicielem IP – JetCatGames

Klabater SA, notowany na NewConnect producent i wydawca gier, rozpoczął negocjacje z JetCatGames w sprawie uzyskania praw do gry Heliborne. Tytuł łączy w sobie elementy sieciowych strzelanin oraz zręcznościowego symulatora śmigłowca. Gra we wczesnym dostępie trafiła na rynek w lutym 2016 roku, pełna wersja dostępna jest od października 2017. Do tej pory sprzedało się blisko 90 tys. kopii podstawowej gry oraz blisko 100 tys. dodatków do gry (DLC). Wishlista użytkowników zainteresowanych nabyciem tytułu wynosi 130 tys. Wydawcą Heliborne jest Klabater.

Heliborne to popularna, debiutancka produkcja JetCatGames, która zdobyła uznanie wśród fanów realistycznych symulatorów. Gracz przejmuje stery najbardziej znanych helikopterów wojskowych w historii, od klasycznych maszyn z lat 50. po nowoczesne śmigłowce XXI wieku. Gra oferuje zarówno tryb dla jednego gracza jak i tryb kooperacji z przyjaciółmi oraz rywalizację w trybie wieloosobowym z graczami z całego świata. Pole bitwy zmienia się dynamicznie w zależności od tego czy gracz wesprze działania sojuszniczych wojsk lądowych umacniających swoje pozycje, czy przeprowadzi samozwańczą szarżę na wrogie jednostki.

- W 2017 roku podjęliśmy się wydania Heliborne, symulacyjnej gry helikopterowej która wymaga od gracza zręczności oraz dobrego rozeznania w prowadzeniu działań w nowoczesnym teatrze wojny. Już wtedy dostrzegliśmy w propozycji JetCatGames duży potencjał i widzimy go nadal, dlatego podjęliśmy rozmowy, aby odkupić od studia prawa do IP. Mamy konkretny plan na rozwój tej marki, który zakłada m.in. pracę nad kolejną częścią gry oraz plan dodatków do serii, przede wszystkim zaś wprowadzanie nowych, realnie istniejących helikopterów dostępnych w grze, jak również przeniesienie tytułu na konsole obecnej i przyszłej generacji. Będziemy na bieżąco informowali rynek o postępach negocjacji – informuje Michał Gembicki, członek zarządu spółki Klabater.

Tytuł jest dostępny w trybie wieloosobowym. Pod względem mechaniki rozgrywki czerpie inspirację z takich MMO (Massively Multiplayer Online Game) jak World of Tanks czy World of Warplanes. Heliborne pozwala prowadzić rozgrywkę w dwóch trybach – Skirmish oraz Frontline. Pierwszy z nich przypomina podbój znany z serii Battlefield. Gracze walczą ze sobą i zajmują obecne na mapie terytoria, ich zadaniem jest sprowadzenie liczby punktów przeciwnika do zera. Tryb Frontline polega na przejmowaniu połączonych ze sobą sektorów w optymalnej kolejności, która ostatecznie zdecyduje o wdarciu się w pola kontrolowane przez przeciwnika.

O spółce:

Klabater to polski wydawca i producent gier wideo z siedzibą w Warszawie. Spółka świadczy twórcom gier wideo (developerom) kompleksowe usługi, począwszy od finansowania produkcji przez doradztwo strategiczne i pomoc w zarządzaniu projektem i produkcją, aż po planowanie i realizację kampanii reklamowych i działań PR/Social Media. Spółka pozyskuje partnerów i projekty na rynkach lokalnych - w regione CEE, CIS i LATAM, natomiast swoja działalność wydawniczą prowadzi na rynkach globalnych, w oparciu o platformy cyfrowej dystrybucji: Steam, GOG, GreenMan Gaming czy Humble.

Klabater posiada również status wydawcy konsolowego na platformach Microsoft Xbox, Sony PlayStation oraz Nintendo Switch oraz własny zespół developerski działający pod marką Kraken Unleashed pracujący nad grą Crossroads Inn. Symulator tawerny zadebiutował na platformie Steam 23 października. W tydzień po premierze zwróciły się koszty jego produkcji.

Od października 2019 roku spółka jest notowana na rynku NewConnect.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk