• Odbierz prezent
Kiedy spodziewać się wyników referendum
Z artykułu dowiesz się:

- Jak będzie przebiegać referendum w Wielkiej Brytanii
- Kiedy będą znane wyniki referendum

O najważniejszych informacjach z Wielkiej Brytanii będziemy informować na bieżąco podczas jutrzejszej sesji live. Przed jutrzejszym dniem warto jednak znać kilka podstawowych informacji.

 

Godziny otwarcia lokali wyborczych

Lokale wyborcze w Wielkiej Brytanii będą otwarte od 8:00 do 23:00 czasu polskiego. Po zakończeniu głosowania głosy, podobnie jak w przypadku zwykłych wyborów, zostaną przekazane do centrów regionalnych,

 

Czas liczenia głosów

Około godziny 4:00-5:00 w piątek powinny być znane rezultaty z połowy okręgów wyborczych. Dane z 80% obszarów powinny być znane około 6:00. Wszystkie głosy powinny być policzone do 8:00, a oficjalne wyniki powinny zostać podane wkrótce potem.

Jeszcze w czwartek powinny się pojawić pierwsze informacje odnośnie do frekwencji. Minimalna frekwencja dla ważności referendum to 50%.

 

Istotną informacją w sprawie wyników głosowania jest to, że w dniu wyborów nie będą prowadzone sondaże (tzw. exit poll) wśród osób wychodzących z lokali wyborczych. Jak informuje brytyjski Telegraph, żadna z brytyjskich stacji telewizyjnych nie zdecydowała się na zamówienie sondaży w obawie o ich trafność.

Banki inwestycyjne i fundusze hedgingowe zamierzają jednak prowadzić prywatne ankiety, które pomogą im na wcześniejsze oszacowanie możliwych wyników. W związku z tym do reakcji na rynkach może dojść jeszcze zanim będą znane ostateczne wyniki.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk