• Odbierz prezent
Kiedy short na EUR/CAD?

Chcąc zająć pozycję na jakimś instrumencie, najlepiej przejrzeć jego sytuację na różnych interwałach czasowych. W ten sposób jesteśmy w stanie dostrzec obowiązujący trend średnioterminowy i w oparciu o tę tendencję przygotowywać plan tradingowy. Prześledźmy sytuację na parze EUR/CAD.

EUR/CAD – wykres dzienny

Spoglądając na wykres roczny na prze EUR/CAD dostrzeżemy, iż dochodzi tutaj do zmiany trendu w średnim terminie. Wcześniej obowiązywała tendencja wzrostowa, natomiast przeszła ona w ruch boczny. Z kolei patrząc na ostatnie 2 miesiące, mamy do czynienia z systematycznym spadkiem kursu EUR/CAD. Dwa górne cienie, które pojawiły się w rejonie 1,60 w moim odczuciu sygnalizują ewidentny komunikat o słabości rynkowych byków. W takiej sytuacji poszukiwałby jedynie miejsc, w których można dołączyć do drużyny sprzedających.

 Wykres 1: Kurs EUR/CAD (interwał 1-dniowy)

Wykres 1: Kurs EUR/CAD (interwał 1-dniowy)

EUR/CAD- wykres 4-godzinowy

Przechodząc na wykres 4-godzinowy, zauważymy klarowny kanał konsolidacyjny, w którym obecnie porusza się kurs EUR/CAD. Zgodnie z tym założeniem, notowania powinny zejść do jego dolnego ograniczenia, znajdującego się w rejonie 1,5050. To właśnie byłby nasz target. Gdzie w takim razie należałoby zająć pozycję?

Wykres 2: Kurs EUR/CAD (interwał 4-godzinowy)

Wykres 2: Kurs EUR/CAD (interwał 4-godzinowy)

EUR/CAD- wykres 1-godzinowy

Wykorzystując zasięg równości fal korekcyjnych oraz potencjalne opory, wyznaczyliśmy poziom z okolic 1,5750, jako miejsce docelowe dla obecnej krótkoterminowej tendencji wzrostowej. To właśnie w tym miejscu należy poszukiwać oznak oraz formacji wyczerpywania się siły kupujących. Jeżeli taki wystąpią, może to być ciekawe miejsce do zagrania tytułowego shorta z targetem na 1,5050.

 Wykres 3: Kurs EUR/CAD (interwał 1-godzinowy)

Wykres 3: Kurs EUR/CAD (interwał 1-godzinowy)

Analiza USD/CAD       Analiza USD/CHF

Notowania: EURCAD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURCAD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk